A klasszikus nemzeti radikális támogatói kör jelentős részéhez hasonlóan hatalmasat csalódott és kiábrándult a Jobbikból Gaudi-Nagy Tamás. Az egyre inkább a balliberális táborhoz húzó párt egykori képviselője szerint volt társainak politikája immár vállalhatatlan irányt vett, és az ellenzékhez hasonlóan kritizálja a kormány azon törekvéseit is, amelyekről már egyértelműen bebizonyosodott, hogy Magyarország javát szolgálják. Gaudi szerint egyértelmű, hogy Soros György nemzetközi hálózata az álcivil hálózatok tevékenységén keresztül hazánk vesztére tör, és ennek konkrét bizonyítékai vannak. A Nemzeti Jogvédő Szolgálat alapítója sürgetőnek tartja a V4-es államok különféle eszközökkel történő kibővítését, mert az így létrejövő új erő gátat szabhat a brüsszeli elit azon törekvésének, amelyek Európa megsemmisülését eredményezhetik.
Gaudi-Nagy Tamás a Magyar Időknek adott interjújában elmondta, hogy a Jobbikban vele együtt több százezernyi tisztességes magyar ember is csalódott, akik komolyan vették, hogy a tiszta új erő majd beteljesíti a radikális változás nemzeti programját.
A változás jelenleg már valóban radikális, de nem nemzeti, hanem balliberális irányultságú, amit legvadabb álmomban sem tudtam volna elképzelni
– jelentette ki a jogász. Gaudi úgy látja, Vona Gábor megtévesztette a választóit, mert nem azt a politikát és értékrendet követi, amire a választóitól felhatalmazást kapott. A volt képviselő szerint
Lehet Machiavelli útját követni, hogy szent cél a hatalom megszerzése, de ha ennek az az ára, hogy teljes a hitel- és a bizalomvesztés, teljes az értékek elengedése, feladása, és olyan jellegű a mozgás a politikai palettán, ami tűz és víz viszonyban áll a nemzeti radikális közösséggel. Ez vállalhatatlan irány.
Vona megalázkodott a balliberális elit előtt
Gaudi Nagy Tamás úgy véli, a Jobbik szétesésének két szakasza van: az egyik a néppárti irány, ami racionális ötletnek tűnt arra, hogy nagyobb választói kört szólítsanak meg, és amiről ő is belátta korábban, hogy szükséges. A történések azonban drasztikusan felgyorsultak, amikor Simicska Lajos az ominózus G-nap utáni közeledett a Jobbikhoz, ami azonban már nem a néppártosodás része, ahogy az sem, hogy Medgyessy Pétertől kezdve Heller Ágnesen át a balliberális véleményosztók egy jelentős része már a Jobbikkal való szövetkezés szükségességéről beszél.
Gaudi szerint Vona Gábor a Spinoza Házban való szereplése megalázkodás volt a balliberális elit előtt, minden határon túlment, és Vona színt is vallott, amikor kijelentette, hogy Orbán Viktor tőle jobbra áll. A Jobbik vezetése feladta az önrendelkezését, amikor politikai és gazdasági megállapodást kötött Simicska Lajossal. A volt képviselő emlékeztetett: öt éve még Vonáék kezdeményeztek vizsgálatot Simicska oligarchatevékenysége miatt, és a kormányt bírálták emiatt. A Jobbik hitelvesztése egyebek mellett ennek is köszönhető, elfogytak a támogatók, a korábbi, százezres nagyságrendű nézettséget hozó pártrendezvényekre manapság más csak néhány százan kíváncsiak. Gaudi szerint Vona – amikor a kormánnyal kapcsolatban diktatúráról és korrupcióról beszél – megsérti azokat az embereket, akik építik az országot, és kedvezményezettjei a pozitív változásoknak, legyen szó akár családpolitikáról, akár építőiparról, akár a bővülő mezőgazdaságról.
Van Soros-terv
Gaudi-Nagy Tamás a Soros-tervről elmondta: igenis létezik, aminek fő bizonyítéka, hogy éppúgy tagadják, mint az elmúlt két évben azt is, hogy lenne bármilyen áttelepítési kvóta. Mindig csak egy-kétezer emberről beszéltek, emberi jogi mákonnyal fedték el a bevándoroltatási tervet, most pedig már a múlt heti EP-szavazáson utat nyitottak a felső határ nélküli állandó és kötelező migráns-letelepítésnek. Ha nevén van nevezve egy jelenség, akkor azok, akik a terv eddig rejtett megvalósításán dolgoztak, rettenetesen tiltakoznak.
Gaudi úgy véli, hogy a V4-es országok tizenöt tagállamra bővítésével egy olyan, száznyolcvannyolcmillió választóból álló tömb jöhetne létre, amelynek vezetői együtt meg tudnák vétózni a brüsszeli elit az illegális bevándorlást ösztönző, és a kvótákkal az uniós tagországokat sújtó határozatait. Ehhez szerinte leginkább Olaszországot kéne meggyőzni, mert az olaszokkal együtt blokkolni lehetne a migrációról szóló káros központi döntéseket.
Forrás: Magyar Idők. Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS