Nem sikerült megállapodnia Izraelnek és a Hamásznak Kairóban és ma hajnalban mindkét delegáció hazarepült – közölte az egyiptomi Al-Kahira televíziós csatorna. A felek egymást hibáztatták, hogy nem mutattak elegendő rugalmasságot. Izrael semmiképpen nem akart belemenni a terroristák azon követelésébe, hogy vonják ki katonáikat a Gázai-övezetből és tekintsék a hadműveletet befejezettnek. Benjamin Netanjahu kormánya szerint akkor a Hamász ismét erőre kapna, új harcosokat toborozna és beindítaná a fegyvergyártást, és új eszközöket is csempészne be az övezetbe. Ezzel pedig egy idő után ismét komoly fenyegetést jelentene Izrael számára.
Joe Biden bejelentette, hogy továbbra is visszatartja az Izraelnek szánt fegyverszállítmányokat, mivel Jeruzsálem nem hajlandó lemondani a Rafah város elleni offenzíváról. Mind Washington DC, mind az ENSZ azt kérte Netanjahutól, hogy ne kezdjen szárazföldi hadműveletet Rafahban az egyiptomi határon, mivel ott másfél millió ember zsúfolódott össze és így rengeteg civil áldozat lenne. Netanjahu viszont elmondta egy sajtótájékoztatón, hogy mindenképpen megtisztítják Rafahot a terroristáktól és felszámolják az ottani alagútrendszert és fegyverdepókat.
Computer hackerek behatoltak Lettország és Ukrajna televíziós rendszereibe így azok a tervezett program helyett a moszkvai győzelmi parádét közvetítették. Zelenszkij ukrán elnök pedig elbocsájtotta testőrgárdájának parancsnokát, Szerhij Lenyidovics Rudot, mivel megrendült benne a bizalma. Ukrán hírforrások szerint a héten a titkosszolgálat orosz ügynököket vett őrizetbe, akik megpróbáltak testőröket rávenni arra, hogy öljék meg az ukrán elnököt. Zelenszkij két testőrét is őrizetbe vették, mivel szenzitív információkat adtak át orosz ügynököknek.
A G7-országok szerint nagyon komoly harcot kell vívni az ukránoknak a korrupció és a szervezett bűnözés ellen, ha az Európai Unió tagjai szeretnének lenni. Jelenleg a korrupció egy nagyon magas szinten van és ez gyengíti Ukrajna honvédő háborúját – fejtette ki Marco Buschmann német igazságügyminiszter. Mivel Ukrajna újjáépítése a háború után nem fog menni külföldi segítség nélkül, fontos, hogy Kijev partnerei ne azt lássák, hogy az általuk utalt pénzek egy része eltűnik politikusok és oligarchák zsebében tette hozzá a politikus.
Hszi Csin-ping kínai elnök látogatása történelmi jelentőségű Magyarországon, és így a két ország közötti csúcstalálkozón ennek megfelelő eredmények is születtek, a felek tizennyolc fontos megegyezést írtak alá – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten.
A tárcavezető történelmi látogatásnak minősítette Hszi Csin-ping budapesti vizitjét, ugyanis kínai elnök legutoljára húsz éve járt Magyarországon, a két ország pedig idén ünnepli a diplomáciai kapcsolatok felvételének 75. évfordulóját.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS