Fél éves párttá alakulásuk óta, az állami támogatásban nem részesülő Momentum megszervezte a közel 35-40 millió forintba kerülő fesztiválját Bodajkon. Okkal merül fel az emberben a kérdés: Hogyan? Milyen támogatásból? Kinek éri ez meg egyáltalán? A Momentum drága rendezvényéről a Figyelő cikkezett.
A fesztiválon megjelent fiatalok érdeklődése leginkább a fellépő popzenekarokra irányult, az ifjú politikusok beszédeire annál kevésbé, pedig elmondásuk alapján az lett volna a fő szempont, hogy megismerjék magát a párotot, azon belül nagy vonalakban a készülő “programjukat” (ami még ugye nincs).
Egyet jobbra kettőt balra
Bár a beharagozás úgy szólt, “pártpolitikától mentes fesztivál”, ennek ellenére Fekete-Győrék meghívták a rendezvényre Gulyás Márton ellenzéki aktivistát, valamint Emmanuel Macron francia elnök párjának egyik képviselőjét is. Se nem jobbra se nem balra, csak a szokásos ideológiamentesség, feleősségelhárítás, kívülállás, sehovatartozás. A légkör azonban mégsem ezt sugallta, a kerekasztal-beszélgetésekből, de még a közönség hozzászólásaiból is hamar kiderül, egy liberális szerveződésről van szó. A rendezvényen ugyanis rendre ment a liberális eszmék hirdetése, kiterjesztése. Érthetetlen a “nagy semlegességre” törekvés, közismert ugyanis, hogy nem egy Momentum tagnak van szabad demokrata múltja, többeknek van MSZP-s politikus felmenője, de akad olyan is, aki a Bajnai Gordon által gründölt haza és Haladás Alapítványnál is felbukkant.
Kritizálásból jeles
A törpepárt különleges képessége, hogy bár saját programmal még nem rendelkeznek, a többi pártot előszeretettel és hatalmas szakértelemmel képesek kritizálni lépten nyomon. Legyen az a baloldal, a jobboldal, szocialista avagy konzervatív, a Momentumnak nem számít. Nem értenek egyet az LMP globalizációkritikájával, de a többi baloldali párt sem volt kímélve, úgy vélik ezek a szervezetek teljességgel elhibázott stratégiával próbálják megnyerni választóikat. A nagy szakértések közepette, odafigyelhetne a Momentum arra is, hogy kritikák szórásával sem sikerült még senkinek kormányt buktatni.
A kulcsszó: MIKROADOMÁNY
Jogosan vetődik fel a kérdés, egy olyan párt, amely semmilyen állami támogatásban nem részesül, hogyan, és miből tud megszervezni egy több tízmilliós luxus-fesztivált? Nagyszinpad, kisebb pódium, sátrak, több mint harminc zenekar. A Figyelő által felkeresett rendezvényszervező szakemberek állítása szerint, a kis mulatságuk közel 35-40 milliójukba fájhatott. A Momentum közölte, a rendezvény költségeit jegyeladásokból és támogatói jegyekből tudták fedezni, ám az alaptőke kérdése még mindig megválaszolatlan. A Figyelő tételes elszámoltatást firtató kérdésére Hajnal Miklós, a párt szóvívője, nem volt hajlandó válaszolni, üzleti titkokra hivatkozva.
A bűvös szó még mindig a mikroadomány, amellyel előszeretettel él a Momentum ezzel kibújva a válaszadás alól. Példának okáért májusban megszervezésre került az Európához tartozunk! tüntetés, amely alkalmával a baloldali tévés riporter, Juszt László kérdésére, hogy miből fedezték a több-milliós szinpadot illetve látványtechnikát, ismételten elintézték a mikroadományokra való hivatkozással.
Az a bizonyos fiktív Momo program
Hajnal Miklós kifejtette, akkor fogják őket igazán megismerni az emberek, ha majd októberben kiadják a választási programjukat, amelyet kormányprogramnak szánnak, és bemutatják képviselőjelöltjeiket. A baloldali nyilvánosságban is rendre elhangzó kritika szerint a Momentum csupán jól hangzó szóvirágokkal rukkol elő, ám ezért pártot alapítani felesleges volt. Bár a fesztiválból nem igazán derült ki, miért is lenne érdemes a Momentumra szavazni 2018-ban, a szervezők úgy vélik, részükről ez egy befektetés volt, és ha nem is anyagilag, de mindenképp meg fog térülni. “Az élet egy buli” mentalitású fiatalokkal azért remélehetőleg sikerült csekély kis szavazótáborukat bővíteni, ha mással nem is, a fellépő zenekarok, alkohol és bulihangulat segítségével.
Forrás: Figyelő, PS; Vezető kép: Zárójel
Facebook
Twitter
YouTube
RSS