Az ATV Szabad szemmel című műsorában Giró-Szász András az Simicska-Orbán háborúval kapcsolatban azt mondta: a kormányt nem nagyon foglalkoztatja ez a kérdés. Mindenesetre az államtitkár megdöbbenve hallgatta azokat a bizonyos szavakat azon az ominózus napon: először felfogni sem tudta, hogy a magyar közbeszédben hogy lehet ilyen szavakat használni. „Aztán rájöttem, hogy hallottam már ehhez hasonló szavakat, Gyurcsány Ferenctől, jó pár évvel ezelőtt” – tette hozzá.
Arról, hogy Navracsics Tibor néhány éve még azt mondta, hogy Simicska-kormány van az államtitkár kijelentette: Navracsics Tibor irodalmi munkásságához nem tud mit hozzátenni, minden politikus a saját maga mondataiért felel. Azzal kapcsolatban, hogy Illés Zoltán korábbi fideszes államtitkár egy napokban adott interjújában azt mondta, hogy a kormányban „mohók és síbolnak”, „csak a pénz számít vagy egyesek hatalmi túlélése” Giró-Szász úgy reagált: ezek sértett emberek sértett mondatai. Ugyan olyan, mint Holoda Attila – tette hozzá. Szerinte nem véletlen, hogy azok beszélnek így, akiknek a munkájára nem tartott igényt a kormány.
Azzal összefüggésben, hogy az Emmiben bizonyos szavakat – stadion, szegénység – tiltólistára helyeztek, Giró-Szász azt mondta: nem tud arról, hogy az ő államtitkársága kezdeményezte volna ezt a listát, de akár kezdeményezhette volna is, ugyanis egyetért vele: „A magyar kormánynak ugyanis nem szegénységpolitikája van, hanem szegénység elleni politikája van. A magyar kormánynak nem drogpolitikája van, hanem drog ellenes politikája van”.
Hozzátette: ő nem olvasta ezt az utasítást, de ő úgy gondolja, hogy a problémákról beszélni kell. A kormányzati kommunikációért felelős államtitkár elmondta: ez a kormány örökölte a szegénységet, és lépésről-lépésre küzd ellene. Giro-Szász szerint netadóról soha nem volt szó, a magyar kormány azt vetette föl, hogy a telekommunikációs szektor adója igazságtalan akkor, hogyha az interneten folytatott telefonbeszélgetések nem tartoznak alá. „Szó nem volt az internet megadóztatásának elképzeléséről, szó nem volt az internet bármilyen pénzügyi korlátozásáról” – tette hozzá. Azzal kapcsolatban, hogy akkor mi ellen tüntettek az emberek, azt mondta: az ellenzék idejében kapcsolt, és egy erős csúsztatással ügyesen áttematizálta az egészet.
Az útdíjjal kapcsolatban Giró-Szász nem lát problémát. A kormány döntött, hogy január elsején bevezeti, és hogy lesz egy próbaüzem. Több mint 60 érintettel egyeztetett folyamatosan a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, és a próbaüzem végén véglegesítették a rendszert – mondta. Hozzátette: a média talált 4-5 olyan képviselőt és polgármestert – elsősorban a fővárosból –, akik ellenérdekeltek voltak az útdíj bevezetésében, a többi 3200 településen nem találtak ilyet. „Arról nem tehetett a tárca, hogy amikor a polgármesterekkel egyeztetett, akkor a polgármesterek nem a Nemzeti Fejlesztési Minisztériummal álltak vitában, hanem egymással, mert éppen az a tizenvalahány önkormányzat, amely kárvallottja ennek, az nagyon nehezen tudott szembesülni azzal, hogy van másik háromezer, amelyik nem” – mondta az államtitkár.
Forrás: atv.hu
Fotó: atv.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS