A 2010 óta eltelt időszakban az ország által elért eredményekről, valamint a migrációval összefüggésben a biztonságról fog szólni a Fidesz kampánya a 2018-as választások idején – közölte a párt parlamenti frakciójának vezetője.
Gulyás Gergely elmondta: a választások lehetséges időpontját az alaptörvény szabályozza, a pontos időpontot pedig a köztársasági elnök határozza meg. Ezek ismeretében április-májusban lehet a következő országgyűlési választás, vagyis a legkorábbi lehetséges időpont esetében nincs már négy hónap sem hátra.
A Fidesz két fontos kérdésről akar majd beszélni a kampányban. Az egyik, hogy milyen eredményeket ért el Magyarország 2010 óta, a másik pedig a migrációs nyomás okozta biztonság kérdése.”
A frakcióvezető kifejtette: Magyarország a 2010-es csődközeli állapot után mostanra stabil gazdasági helyzetbe került, a gazdasági növekedés – amellyel az Európai Unión belül az első harmadba tartozunk – a bérek növelésére is lehetőséget adott.
Soha ilyen alacsony kamatokkal nem lehetett hitelt felvenni, több mint 700 ezerrel többen dolgoznak, mit 2010-ben
– tette hozzá. Kiemelte, a kormány mögött világos eredmények vannak, a családpolitikában és a nemzetpolitikában is nagyon komoly előrelépést sikerült elérni, szombaton veszi át például az egymilliomodik külhoni állampolgár az állampolgársági dokumentumait a köztársasági elnöktől.
Egyetlen kormányzás sem mentes a hibáktól, a gyarlóságoktól, de mindezzel együtt is olyan kormányzati teljesítmény áll a jelenlegi kormánypártok mögött, amelyek ismeretében joggal kérheti a Fidesz és a KDNP a polgárok támogatását a harmadik ciklusra is
– közölte Gulyás Gergely. A politikus beszélt arról is, hogy a másik fontos kampánytéma a biztonság lesz, az elmúlt másfél-két évben ugyanis az Európai Unió országaiban nem volt olyan választási kampány, amelyben ne a migráció lett volna az egyik legfontosabb téma.
Küzdünk azért, hogy mi magunk választhassuk meg, kivel akarunk együtt élni és kivel nem
– tette hozzá a Fidesz frakcióvezetője.
Forrás: MTI; fotó: Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS