Gulyás Gergely még a Műegyetemen tartott szerdai megemlékezésen először köszöntette azokat, akik 58 évvel ezelőtt az egyetem aulájában meggyújtották a forradalom lángját, majd rátért a magyar-amerikai feszültségre. Szerinte a nemzeti alapértékekben való egyetértés hiánya az oka annak, hogy ma “nem tudunk egységesen fellépni a hazánkat érő méltatlan támadásokkal szemben”.
Szerinte nem biztos, hogy a szabadság és a demokrácia meghatározásának kizárólagos letéteményesei azok, akik a nyugati demokráciákban már húsz évvel a forradalom leverése után “lelkesen éltették a vérben fogant hatalmat gyakorló magyar kommunista vezetőket”. Még kevésbé azok, akik Magyarországon demokráciában és diktatúrában egyaránt mindig minden kormánnyal azonosulni tudtak, ha anyagi érdekük fűződött hozzá vagy ha saját maguk és kegyeltjeik lehettek hatalmon – tette hozzá.
Gulyás Gergely szerint a szabad és demokratikus világ a hangos és látványos elítélő gesztusokon kívül nem tett semmit azért, hogy a kommunista megszállás ne döntse újra rabságba Magyarországot.
Akik annak idején hallgatólagosan jóváhagyták, majd tétlenül nézték a magyar forradalom elleni szovjet intervenciót, ma nem csupán az ország önrendelkezéshez való jogát nem tartják tiszteletben, de a téves helyzetfelismerésükből adódóan azt sem veszik észre, hogy saját hazájuk megbecsülését rombolják egy ország velük eredetileg szimpatizáló milliónyi polgárának szemében – fogalmazott.
Forrás: atv.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS