
Egy szuperállam kialakításának kísérlete sejlik fel az Európai Unióban, amely minél kisebb hatalmat adna a demokratikusan megválasztott nemzeti kormányoknak és sokkal többet a brüsszeli intézményeknek – jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton, a Joghallgatók Önképző Szervezete V. nyári egyetemén.
A Fejér vármegyei Vajtán rendezett esemény harmadik napján Gulyás Gergely az egyetemisták kérdéseire válaszolva kifejtette, hogy nagy uniformizálási kísérlet zajlik éppen az EU-ban, például migrációs, gender, családpolitikai vagy háborús ügyekben. A miniszter szerint az unióban vannak nagyszerű dolgok, mint a közös piacok és a határmentesség, ugyanakkor elindult egy rossz mechanizmus, amelyben “tízből kilenc esetben Magyarország és Európa kárára születnek döntések”. Gulyás Gergely Magyarország 2024 második félévi uniós soros elnökségével kapcsolatban elmondta: a magyar kormány az egyetlen jelenleg Európában, amely korábban volt már soros elnök, ugyanakkor ettől függetlenül mérsékelt remény van arra, hogy gyökeres változásokat indítsanak el, ezért a folyamatban lévő ügyek előmozdítása lehet a fő cél.
A svéd NATO-csatlakozás ratifikációja kapcsán közölte: eddig azért nem ratifikálták Svédország csatlakozását, mert a svédek az elmúlt években “méltatlan és alaptalan vádakkal illették hazánkat”, ezért előbb ezen kérdések tisztázása szükséges. Rámutatott, hogy Magyarország érdeke egy erős NATO, ami egy “Svédország gazdagságú” ország csatlakozásával csak erősödne.
A tárcavezető az orosz–ukrán háborúval kapcsolatos kérdésre elmondta: nincs reális esély arra, hogy Ukrajna az elfoglalt területeket visszaszerezze, és “az is tisztán látszik, hogy Oroszország nem jelent fenyegetést Közép-Európára, hiszen az elmúlt másfél évben az oroszok nem értek el gyors és átütő eredményeket” úgy, hogy eleinte az ukránok fegyveres segítséget sem kaptak senkitől. Gulyás Gergely szerint az amerikaiak nélkül biztosan nem lesznek béketárgyalások Ukrajna és Oroszország között. Úgy vélte, a tartós békéhez “az Ukrajnát támogató nyugati világnak biztonsági garanciákat kell adnia Oroszország felé, de semmiképpen sem NATO-tagságot az ukránoknak”, illetve hosszabb távon békefenntartó katonák állomásoztatása és számtalan hasonló megoldás biztosíthatná a tartós nyugalmat Ukrajnában.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Tamás
angelblind652
2023-09-03 at 19:19
Kedves, okos férfi, de csak beszél, beszél…és nem történik semmi…
angelblind652
2023-09-03 at 19:15
Csak ne jöjjetek megint az európai hadsereg felállításával. Ha ilyen elmeháborodott vezetői vannak az Európai úniónak, nincs garancia arra, hogy nem fordulnak-e ellenünk, csak úgy, mert adunk nekik erre jogosultságot.
Ultorn
2023-09-03 at 18:12
Kormány (és annak médiája) mást mond és mást tesz!
Magyar uniós bővítési biztos: megvalósítható a tagjelölt országok, köztük Ukrajna, EU-csatlakozása 2030-ig
Az EU-bővítés 2030-ig megvalósítható, de csak akkor, ha a tagjelölt országok és maga az Európai Unió is megkettőzi erőfeszítéseit – jelentette ki Várhelyi Olivér bővítésért felelős uniós biztos az Euractiv brüsszeli hírportálnak pénteken adott nyilatkozatában. https://archive.md/LUGpY
Orientál
2023-09-03 at 15:45
Ennek az egyik riasztó jele hogy a balliberális zöld Gyurcsányék kiálltak a multi kiskereskedő cégek gátlástalan árdrágításaik mellett.
Ősember
2023-09-03 at 11:15
Nem azok hőbörögnek akiknél üres a hűtő.
Azok,akik 50 %-os áremelést is rányomnának a honfitársaikra.
Girolámo
2023-09-03 at 09:16
A problémákat kell megoldani.Álproblémák àlküzdelmek gerjesztése témát ad ugyan,de még hátrébb vet bennünket.
A munkaerőhiány egyre durvàbbá válik.
Mert szakmunkák végzésére is vendégmumkásokat alkalmazunk.Pl,ukrán villanyszerelők az egész országban.
Ez,meg a hasonló jelenségek éppen azt mutatják,hogy alapvető problémáink vannak.
Megtörténhet ugyanakkor,hogy épp az úniós szekéren nagyot kaszáló gépezet áldoz majd a kilépés forszírozására.
Csak,hogy otthon érezzük magunkat,mert ez is fontos.
Keljfel Julcsi
2023-09-03 at 08:49
Kérdés, csak Magyarországon vannak intelligens politikusok akik a veszélyt látják??
Mi van a többi V4 országokkal,??? Mi van Melonival, a dánokkal stb.
Egyre szorul a húrok..mintha az EU által okozott károk Magyarországra egyre több veszélyt jelentene.
Ha a migrációt ránk akarnák erőszakolni:
KI KELL LÉPNI az EU ből.
Girolámo
2023-09-03 at 07:34
Ha a kilépésre -népszavazás útján- bármiféle esély lenne,akkor már akadt volna erő,aki egy ilyen szándék mögé áll.
A befenyített helyzetünk ma is megvan.
Az EU olyan bűntetővámokat vethetnek ki ránk,amilyet csak éppen kitalálna.
Teljesen bezárnának.
De ha a társadalmunkat részleteiben elemezzük,még esélye sincs egy EU ellenes stabil szándéknak.
Hànyan dolgoznak kinn?
Az országunkban felépűlt egy hiperaktív lényeg-nem Pató Pállal szemben-ekkora sikerélmény hajszolás,győzni akaró kompenzációs kényszercselekvés,ami ma működik a régi keresztény egyensúlykereső és élvező életfelfogással szemben,nem engedi meg az Úniótól,mint sikerforrástól való távolodást.
A hazai politikai élet vita esetén nagyrészt hecc és blöff.
A mai társadalom nem a sokat gyalázott felső tízezer kiszolgálója.Akkor sem,ha elképesztő jövedelemkülömbözőségek vannak.Egymilliós kifejezetten gazdag,és még 3-4milliós igenjól élő tömeg élete tartja az irányt.Az úniós országokkal meglévő kapcsolataink nem leváltható,másra lecserélhető irányok.
A mai népesség szívesen takarózik független ősök cselekvésvágyával.De az alapvetése az alkalmazkodás.
A baloldalinak nevezett őrökamatőr politika rombolásával szemben a modern körülmények között van egy kényszeres “befelé fordulásunk”,ez egy csomó görcsöt indukál.Mégsem lenne ránk tekintettel senki,szomszéd,vagy barát.
A személyes belső félelmeink miatt mi ugrottunk be elsőnek ebbe az úniós játékba a környezetünkből.
A pénz hat egyedűl,ezt érezzük.Csak az egyéni másképp viszonyulás változtathat ezen.Az Állam maga csak beugrana,és mi is csak rászednénk.Hogy aztán azt hibáztathassuk.
Solaris
2023-09-03 at 07:30
Szerencse, hogy minden nemzeti inzultáción rákérdeztetek,
Ja nem.
Szerencse, hogy a fasságaikba nem veszünk részt,
Ja de.
Szerencse, hogy nem a kottájukból játszunk,
Ja de.
Szerencse, hogy mindenről tájékoztatjuk a barikat,
Ja nem, príma és százmilliárdos propagandamédiát üzemeltetünk.
De legalább Bulgáriát még előzzük.
Sas
2023-09-02 at 23:22
hülyeség a népszavazás , és a kilépés-az a stratégia , hogy gazdasági kapocs legyünk-kelet-nyugat között-ezért nem lépünk ki-kiépítjük a nyugati mellett a keleti gazdasági hálózatunkat-osztjónapot-ez lesz a fejlődésünk bázisa.
Sas
2023-09-02 at 23:20
nem kell népszavazás-és kilépni sem kell-ugyanis ha kiépítünk keleti kapcsolatokat-akkor össze tudjuk kötni-érdekalapon a keletet-a nyugattal-és éppen ezért nem akarunk kilépni.
Sas
2023-09-02 at 23:17
ja…………..az 50-es évektől-vagyis eleve-mucika.hogy ez is mekkora balfasz tud lenni.
Hedvig
2023-09-02 at 23:08
A FiDESZ és a kormány többször és egyértelműen kijelentette, hogy mi leszünk az utolsók akik a villanyt lekapcsolják ha szétesik az UNIÓ, magunktól pedig nem lépünk ki mert érdekünk az UNIÓ-ban maradni. Meg akarják reformálni. 😁 Szerintem lehetetlen. 🤔 Az UNIÓ-s képviselők jól keresnek, gyümölcsöző gazdasági és egyéb kapcsolatokat építenek ki maguknak, így nem érdekük a változás. Szerintem is népszavazás kellene ez ügyben, mert most már egy csomó olyan dolgot ránk erőltetnek, ami nekünk kifejezetten előnytelen. Ha a kormány nem rendel el népszavazást, akkor nem tarthatunk, mert ez olyan téma, amit átlagember nem javasolhat, mert az OVB úgyis elkaszálja. Ha a többségi szavazást kibulizzák, már pedig kifogják, akkor vége mindennek, a lehetőségünk is megszűnik hogy a gyarmati státuszt elkerüljük. A szabadság, függetlenség, önállóság, semlegesség szép álom marad.
Kriszta
2023-09-02 at 22:27
Alternatív megközelítések: Egyes EU-tagállamok, köztük Németország is, a szükséges változtatásokat a meglévő Lisszaboni Szerződés módosításával és a passarelle-klauzurák alkalmazásával szeretnék elérni. Ezek a záradékok népszavazás és egyhangú döntések nélkül teszik lehetővé az uniós szerződések módosítását.
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20230901/kesz-a-mesterterv-az-eu-ban-elvehetik-a-magyar-kormany-legerosebb-fegyveret-637101
Matu
2023-09-02 at 22:24
Már nem csak sejlik, hanem erősen dolgoznak rajta. Ez is egy fajtája a gyarmatosításnak.
Telek László
2023-09-02 at 22:12
Javaslom, hogy beszéljünk szabatosabban. Nem szuperállam, nem föderális EU a cél , hanem egy zsarnoki birodalom létrehozása. Mint Nagy Károlytól Hitlerig már számtalanszor.
Orientál
2023-09-02 at 20:38
Balliberális zöld politikának az is a célja hogy földünkön kipusztuljon több mint hétmilliárd ember mert nekik csak kevesebb mint egymilliárdra van szükségük.
Sas
2023-09-02 at 20:19
hát te hallgatózól, bazd meg……vagy elloptad Bayer szövegét-ettől okosodtál meg..kár, hogy nem anyázol.
HUXIT
2023-09-02 at 19:40
Álljon ellen a kísérleti nyúl a kísérletnek! Ne adjuk át a jogainkat! Végső soron HUXIT!
un hun
2023-09-02 at 17:58
Felsejlik egy szuperállam kialakításának kísérlete…Úgy csodálkozik rá mintha most zuhant volna ide egy másik univerzumból. Persze, hogy egy szuperállam kialakításának kísérlete zajlik, és már zajlik egy ideje b+, sőt, az EU létrejöttének oka és célja egy szuperállam kialakítása. Ez az első kísérlet, a főpróba, először Európa aztán az egész világ.
A Nagy Testvér figyel téged
2023-09-02 at 17:38
Gulyás is mond néha vakokat! 😎
Hallottunk már a szabad akaratról?
2023-09-02 at 17:30
“Egy szuperállam kialakításának kísérlete sejlik fel az Európai Unióban, amely minél kisebb hatalmat adna a demokratikusan megválasztott nemzeti kormányoknak és sokkal többet a brüsszeli intézményeknek”
Az rendben van, hogy már beszélünk róla, de a kérdés az, hogy ha tényleg elérkezik ide ez az “örület”, akkor a mi kormányunk és mi magyarok ugyan hogyan fogjuk lereagálni. Nekem vannak sejtéseim.