Fürdőkultúrájával, gyógyvizeinek gazdagságával fog kitűnni a Dubaiban rendezett, 2021 októberére halasztott világkiállításon a magyar pavilon – hangzott el az Expo 2020 Nonprofit Kft. hétfői online sajtótájékoztatóján. Mint kiderült, az Öböl-menti országokban egyedülálló a Makovecz-stílusban tervezett faszerkezetes épület, amely a hazai organikus építészetet is bemutatja.
A sajtótájékoztatón Tóth Andrea, az Expo 2020 Nonprofit Kft. ügyvezetője arról beszélt, a kiállítás Dubaiban 2021 október elsején nyílik meg, azaz szűk egy esztendő áll rendelkezésre, hogy a magyar csapat a vírusveszély figyelembevételével befejezze a pavilon építését. Mint kiemelte, az Öböl-menti országokban egyedülálló a Makovecz-stílusban tervezett faszerkezetes épület, amely a hazai organikus építészetet is bemutatni hivatott. Mint megjegyezte, már az építkezéskor csodájára jártak az építkezésnek. Tóth Andrea kitért arra, a koncepció kialakításakor úgy vélték, Magyarország termálvizeinek és gyógyvíz-kincsének bemutatása Dubaiban különös hangsúlyt ad, hogy fürdőkultúránk már a rómaiaktól eredeztethető.
A magyar pavilon tematikájáról a sajtótájékoztatón kiemelték, annak központi témája az emberiség alapvető éltető eleme, testi és szellemi megtisztulásának forrása, a víz. A tervezők elképzelései szerint az összes érzékszervre ható kiállítás vízhasználat nélkül, tizenöt állomáson keresztül mutatja be hazánk egyedülálló vízkészletét, gyógy- és termálvizeink gazdagságát. Mint kifejtették, a kiállítás a liftbe lépve kezdődik el, ahol felfelé haladva a termálvíz útját követhetik a látogatók, amint a mélyből, a geológiai rétegeken keresztül a felszínre tör. Ezután ismerhetik meg a látogatók a Pannon-medence történetét, ikonikus fürdőhelyeit, miközben a látványt élethű, a napszakok változásának megfelelően kinyíló és becsapódó, robotikával vezérelt tündérrózsák színesítik, amelyek egy fiatal magyar iparművész munkáját dicsérik, és természetes anyagból, kőpapírból készültek. Az érdeklődők ezután egy vízmolekula belsejét csodálhatják, majd a hazai balneológia kialakulásának három történeti korszakába nyerhetnek bepillantást. A szervezők célja, hogy a kiállítás minél vonzóbb célpontként mutassa be Magyarországot, és annak természeti kincseit.
Takács Szabolcs miniszteri biztos arról beszélt, idén májusban egyeztek meg az országok egyhangú szavazással arról, hogy a világkiállítás időpontját a koronavírus-járvány miatt megváltoztatják. Mint kiemelte, ez az idő kellő felkészülési lehetőséget nyújt a járvány elleni védekezésre. A miniszteri biztos hangsúlyozta, a halasztásból fakadó plusz egy év további lehetőséget nyújt az alapos felkészülésre a gazdaság diplomácia területén is.
Fotó: hungaryexpo2020.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS