“Ez nemcsak egy vállalat megmentését jelentette, hanem egy ipari kultúráét, munkahelyek százaiét, továbbá egy város és az egész térség gazdasági kilátásaiét is” – nyilatkozta Görgényi Ernő, Gyula város polgármestere
„Gyulán láttunk már korábban élelmiszeripari felszámolásokat, az volt a tanulság például a tejporgyár esetén is, hogy amit egyszer bezártak, az végleg megszűnt, leépült” – mondta a polgármester azzal kapcsolatban, hogy megérte a gyulai húsüzem megmentése. Emlékezetes, a gyulai önkormányzat 2012 decemberében munkahelyteremtésre és munkahelyek megmentésére 1,8 milliárd forint támogatást kapott a kormánytól, majd 860 millió forintért teljes berendezésével együtt megvették a felszámolótól a gyárat, és megvásárolták a termékek gyártásához szükséges jogokat, továbbá átvették a dolgozókat. A száz százalékban önkormányzati tulajdonú Gyulahús Kft. azóta stabilan, nyereségesen és sikeresen működik.
Görgényi szerint a sikert az is mutatja, hogy a cég gyulai kolbásza a brüsszeli Superior Taste Awardon két aranycsillagos minősítést ért el. Elmondta, nagyon örülnek a brüsszeli minősítésnek, mert ezzel a gyulai kolbász magas gasztronómiai értékét és minőségét nemzetközi szinten ismerték el. A cég az elmúlt két évben új termékekkel jelent meg a piacon. Mintegy háromszázan dolgoznak a cégnél, amely tavaly csaknem négymilliárd forintos árbevételt ért el.
A polgármester a fejlesztési tervekről szólva kifejtette: európai uniós forrásokból szeretnék a gyártást modernizálni, energetikai korszerűsítéssel leszorítani az üzemi költségeket. A belvárosi telephelyet megszüntetnék, az ott zajló szárazáru gyártás kiköltözne a vállalat másik, városszéli telepére, ahol a húskészítményeket gyártják. Nagy kapacitású vágóhíd tervezésén is dolgoznak, reménykednek ugyanis abban, hogy a sertésstratégia sikeres lesz, ezáltal a Tiszántúlon szükség lesz még egy vágóhídra.
Forrás: MTI
Fotó: magyarhirlap.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS