Magából kikelve érvelt az ATV műsorában Demokratikus Koalíció (DK) árnyék-pénzügyminisztere a minimálbér további emelése ellen, ami szerinte a józan ésszel ellentétes.
Bodnár Zoltán az ATV műsorában azt mondta: „Ugye nem fejjel megyünk a falnak, nem azzal kezdjük, hogy csinálunk egy 15 százalékos reálbér-növekedést egy olyan inflációs helyzetben, amikor még mindig két számjegyű az infláció. (…) Van ennek egy logikus, észszerű menetrendje és ez az, amit a kormány nem nagyon akar betartani.” A Gyurcsány-párti politikus arra reagált, hogy a kormány és a versenyszféra egyeztetései eredményeképpen a minimálbér 15 százalékkal emelkedne – a mostani 232 ezerről 266 ezer forintra, míg a garantált bérminimum legalább tíz százalékkal, 296 400 forintról 326 ezer forintra növekedne jövőre.
Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár a Kossuth Rádió pénteki adásában közölte, hogy november második felében már nagy valószínűséggel alá lehet írni a jövő évi minimálbérről szóló megállapodást. Dobrev Klára árnyék-pénzügyminiszterének nyilatkozata azért is figyelemre méltó, mert közben a DK folyamatosan az emberek életszínvonalának javítását és a bérek emelését ígéri, és kéri számon a kormányon, Bodnár Zoltán viszont azt állítja, hogy még nincs itt a béremelések ideje. Ez a kijelentés annyiban mégsem meglepő, hogy Gyurcsányék egyik régi káderéről van szó, aki a jól ismert, megszorításokra épülő baloldali gazdaságpolitika egyik élharcosa.
A rendszerváltás előtt a Magyar Szocialista Munkáspárt Központi Bizottságának szakértője volt, majd pénzintézetek élén tűnt fel. Többször elmarasztalta a tevékenységét a PSZÁF, vagyis a pénzügyi felügyelet. Neve előkerült a Kulcsár-brókerbotrány irataiban is, 2003-ban. A Medgyessy-kormány alatt a Nemzeti Autópálya (NA) Rt. vezérigazgatója, majd elnök-vezérigazgatója volt, ami azért is érdekes, mert a brókerbotrányban fontos szerepet játszott az NA Rt.
Ismert: tőlük származott az a 13 milliárd forint, amely az Állami Autópálya-kezelő (ÁAK) közvetítésével a K&H Equitieshez került. Bodnár az ÁAK elnöki posztját is betöltötte, de a Magyar Nemzetnek akkoriban tagadta, hogy bármi köze lenne az ügyhöz. Mint mondta:
Soha , semmikor, semmilyen formában nem vett részt az autópálya-társaság a finanszírozási ügyletben.
A DK árnyékminiszterének neve több önkormányzati cégnél is felbukkant, miután a baloldal 2019 őszén átvette a főváros irányítását. Bodnár a Terézvárosi Vagyonkezelő Nonprofit Zrt. igazgatóságának elnöke és vezérigazgatója, illetve a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. felügyelőbizottságának elnöke is – olvasható a Magyar Nemzetben.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Képernyőfotó
Facebook
Twitter
YouTube
RSS