Az amerikai elnök közölte hétfőn, hogy az Egyesült Államok szeretne tárgyalni Észak-Koreával a nukleáris és rakétafejlesztési programjáról, de csak megfelelő feltételekkel. Arra, hogy Észak-Korea hajlandóságát fejezte ki az Egyesült Államokkal való tárgyalásra, a Fehér Ház vasárnap úgy reagált, az Észak-Koreával folytatandó bármilyen párbeszédnek a Koreai-félsziget atomfegyver-mentesítéséhez kell elvezetnie.
Donald Trump erről egy washingtoni tanácskozáson beszélt, amelyen állami kormányzókkal találkozott. Kijelentette, hogy Kína most, amióta az amerikai kormányzat megkérte, sokkal többet tesz az észak-koreai válság ügyében, mint valaha, de jelezte, hogy Oroszországon keresztül egy sor dolog érkezik a kommunista országba, noha szankciókat hoztak ellene.
Majd meglátjuk, hogy mi történik
-mondta Trump.
Előzőleg Mun Dzse In dél-koreai elnök kijelentette, hogy az Egyesült Államoknak enyhítenie kellene az Észak-Koreával folytatandó párbeszédének feltételein, Észak-Koreának pedig hajlandóságot kell mutatnia a nukleáris leszerelésre. A dél-koreai elnök megismételte, hogy hajlandó lenne közvetíteni az Egyesült Államok és Észak-Korea között. Arra, hogy Észak-Korea hajlandóságát fejezte ki az Egyesült Államokkal való tárgyalásra, a Fehér Ház vasárnap úgy reagált, az Észak-Koreával folytatandó bármilyen párbeszédnek a Koreai-félsziget atomfegyver-mentesítéséhez kell elvezetnie.
Az Észak-Koreára gyakorolt lehető legnagyobb mértékű nyomásnak folytatódnia kell addig, amíg Phenjan nem mond le az atomfegyverről
-áll a közleményben.
Az Észak-Koreára gyakorolt maximális nyomás mellett érvel Japán is. Szuga Josihide, a japán kabinet főtitkára ezzel összefüggésben hétfőn kijelentette, Tokió fontolóra veheti további egyoldalú szankciók kivetését Phenjanra.
Forrás: MTI; fotó: express.co.uk
Facebook
Twitter
YouTube
RSS