Hamis vád miatt elmarasztalták korábban a Molnár Gyula egykori újbudai szocialista polgármester és két másik személy elleni büntetőeljárásban az ügyészség által koronatanúként bevetett férfit – tudta meg a Népszabadság.
A szavahihetőnek minősített koronatanút tavaly májusban „büntetőeljárást eredményező hamis vád bűntettében” jogerősen vétkesnek találták, és háromszázezer forint pénzbírsággal sújtották – írja a lap. A Fővárosi Ítélőtáblán – az első fokon hozott felmentő ítélet után – az ő vallomása alapján született meg az újabb verdikt, amely szerint a volt polgármester nyolc hónapra rács mögé kerülne.
A büntetőper a jövő héten a Kúrián folytatódik. A táblabíróságon elkövetett eljárási hiba miatt – amire az ügyészség maga is felhívta a figyelmet – azonban az sem kizárt, hogy másodfokon újra kell tárgyalni az ügyet. De a legfőbb bírói fórum dönthet úgy is, hogy az első fokon hozott felmentő ítéletet fogadja el. Az sem kizárt, hogy marad a volt polgármester bűnösségét kimondó verdikt, akkor viszont Molnár Gyula nem indulhat az újbudai polgármesteri székért, mert két évre eltiltották a közügyek gyakorlásától is.
Az ügyészség 2011 nyarán emelt vádat hivatali visszaélés miatt Molnár, Lakos Imre korábbi SZDSZ-es alpolgármester és egy ügyvéd ellen, mert 2006-ban pályáztatás nélkül került az Öböl XI. Kft. birtokába egy a Kopaszi-gát és a Lágymányosi-öböl környékén lévő 38 hektáros terület – sorolja az előzményeket a lap. A telket az újbudai önkormányzat 417 millióért vette meg az államtól, majd azt több tulajdonosváltozás után szerezte meg a kft. A vád szerint a polgármester és az alpolgármester visszaélt hivatali helyzetével, hogy a Leisztinger Tamás nagyvállalkozó érdekkörébe tartozó kft.-nek jogtalan előnyt szerezzen. Az ítélőtábla elfogadta az érveket, és tavaly októberben kimondta: az ingatlan tulajdonjogát érintő minden cselekmény jogszerű, ám a lépések összessége mégis bűncselekmény. Az elmarasztaló ítéletet a másodfokú eljárásban felvonultatott koronatanúra alapozták, aki azt vallotta: Molnártól még 2003-ban azt hallotta, hogy Leisztinger támogatta a településvezető kampányát, és ezt viszonoznia kell. A vád tárgyává tett 2006-os ügyről a tanú tehát semmit nem tudhatott, de az ítélőtábla úgy látta: vallomása alapján összeállt a kép. Ezért ítélték el a volt polgármestert, alpolgármesterét és egy ügyvédet is.
A teljes cikk a Népszabadság Online-on olvasható
Facebook
Twitter
YouTube
RSS