Aláírást hamisíthattak a megyei MSZP-tisztújításnál – értesült a Hatvanonline. Egy, a portálhoz eljuttatott pártdokumentum szerint tényleg elmarasztalta az MSZP megyei etikai bizottsága a tavaly nyári tisztújításon felfedezett szabálytalanságok miatt azt a Romhányi Csabát, akit tanúként hallgattak ki egy apci halálos balesetben. Mint arról a PestiSrácok.hu is beszámolt: a Societas hatvani elnöke elismerte, hogy ő vezette azt az autót, amely tavaly decemberben halálra gázolt egy apci gyalogost.
A Hatvanonline megtudta, hogy Romhányi Csabát Érsek Zsolt megyei elnök vitte be az MSZP-be, bár egy szocialista forrás szerint többen berzenkedtek ellene. A pártjegyzőkönyv megvilágítja, hogy a megyei elnöki poszthoz az MSZP-ben támogatói aláírásokat kell elsőként összegyűjteni, ehhez a pártközpont ad formanyomtatványt, melyet tavaly májusban Romhányi Csaba Attila is visszaküldött az interneten keresztül. A rutinellenőrzés során azonban felmerült, hogy egy, Romhányi által megjelölt párttag nem is találkozott Romhányival akkoriban, nemhogy aláírt volna neki. De rajta kívül mások is jelezték, hogy a nevük mellett álló aláírások nem származhatnak tőlük.
Az MSZP Heves Megyei Területi Szövetség Etikai és Egyeztető Bizottsága megállapította, gyanúsak az aláírások, egy aláírásgyűjtő ív biztosan manipulált, s erről az ügyben a saját meghallgatását egyébiránt kihagyó Romhányi Csaba Attilának tudnia kellett. Az íven felületi elszíneződés, csíkozódás észlelhető, s nagyítóval felfedezhetők az aláírásokban is törések. Ehhez azonban nem értett annyira a bizottság, hogy a mélyére járjon a felfedezésnek – írja a Hatvan Online. Annyit mindenesetre kimondtak:
Romhányi „fegyelmi vétséget követett el, a megyei elnökválasztáson jogellenesen járt el, tisztességtelen, erkölcstelen, az MSZP-hez méltatlan eszközöket használt, amely egyébként bűncselekmény megállapítására is alkalmas lehet. Cselekménye alapszabályellenes, alkalmas a Párt elleni támadásra és a tagok lejáratására.
A legsúlyosabb fegyelmi jogkövetkezmény, a pártból való kizárás kiszabását javasolták, a cselekmény ugyanis alkalmas arra, hogy a párttagok Romhányiba fektetett bizalma is megrendülhessen. Mindezt egyhangú igennel kísérve, különvélemény nélkül.
Romhányi Csaba a portál kérdéseinek megismerése után közölte, hogy nem nyilatkozik, egyben perrel fenyegette meg a Hatvan Online-t. Úgy tűnik, a szocialisták üdvöskéje megyét váltott, Heves után most az MSZP nagykátai csapatának rendezvényein látható, ahol koszorúz és ételt is oszt arrafelé – legalábbis a közösségi oldalán közzétett fotói szerint. A Hatvan Online úgy tudja, hogy dr. Simon Tamás választókerületi elnök, az MSZP Pest megyei alelnöke, a Népi Platform elnökségi tagja vette a szárnyai alá az ottani pártszervezetben. Nagykáta Szentmártonkáta közvetlen közelében van, Romhányi Csaba itt működtetett évekig saját fuvarozócéget. Egy interjújában is elmondta: fuvarozó volt korábban, s azért hagyta ott „pörgős, városi életét” és kezdett másba, mert egy baleset „megállásra kényszerítette” . A balesetről megemlítette az egyik Meglepetésben: épp teherautókat akart kiengedni egy helyről, amikor
„…hátulról váratlanul belém szaladt egy kocsi. (…)Sérült a látásom, a hallásom, odalett az íráskészségem.”
A baleset után „öt műtétbe került” az élete, veleszületett aneorizma értágulata van, „az agyi műtét lehetetlen.”A szentmártonkátai újság több számában is rendszeresen olvashatunk a vállalkozásról: úgy, mint jelentős adótartozást felhalmozott cégről
„Iparűzésiadó-hátralék: R&R Logistics Kft. Szentmártonkáta, 1 millió 189 ezer forint” – olvasható a Szentmártonkátai Újság 2013. júniusi számában. 2012-ben, májusban is hasonló mértékű volt a köztartozás: 1 millió 174 ezer 500 forint. A cég 2008-ban alakult, árufuvarozás a főprofilja, hivatalosan ma kényszertörlés alatt van, a cégjegyzésre jogosult személy neve: Romhányi Csaba Attila.
A NAV köztartozásmentes adózókat nyilvántartó adatbázisában sem most, sem például 2014. szeptemberében, a választás előtti hónapra értelmezve nem szerepelt ott Romhányi teljes neve, mégis elindította az MSZP képviselőként. A törvény szerint ha köztartozással megválasztották volna, le kellett volna mondatni. A Hatvan Online azt írja, hogy ha valaki MSZP-s jelölt szeretne lenni, csak egy önvallomást kell letennie az asztalra arról: nincsenek támadható ügyek a múltjában. Romhányi Csaba esetében is ez lehetett a menetrend.
PS/Hatvan Online
Címlapfotó: Facebook.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS