Budapest történetének legnagyobb egészségügyi fejlesztése révén megkezdődhet a dél-pesti kórház felújítása, amelyre harmincmilliárd forintot szán a kormány. Az összegből többek között új szakrendelő épül, megújul az eszközpark, és egy MR-készüléket is vásárolnak – írja a Magyar Idők.
Mintegy harmincmilliárd forintból újulhat meg a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház, az Egészséges Budapest program részeként”
– jelentette be Kucsák László, a Fidesz országgyűlési képviselője tegnap az intézményben tartott sajtótájékoztatón.
A politikus beszámolt róla, hogy a beruházáshoz már idén hárommilliárd forint rendelkezésre áll: 1,3 milliárd forintból a diagnosztikai és terápiás eszközparkot, valamint az informatikai hátteret fejlesztik, további 1,6 milliárdból pedig egy új, a sürgősségi ellátást is magában foglaló szakrendelői tömb épül a Köves utcai telephelyen. Ezek mellett energetikai fejlesztések is történtek 1,7 milliárd forint uniós forrásból – tette hozzá.
Kucsák László a hosszú távú tervekről szólva arra is kitért: az új épület elkészülte után a régi épületek elektromos hálózatának és gépészetének felújítása kezdődhet el, valamint megújul a konyhaépület, és egy mosodát is felépítenének. Ezek mellett a csepeli telephelyen mozgásszervi-rehabilitációs részleget hoznak létre, és kialakítanak egy húszágyas hospice-osztályt is. A tervek között szerepel egy új MR-készülék beszerzése, továbbá a műtéti ellátást segítő eszközpark is megújul majd.
A fideszes képviselő emlékeztetett: a szocialista kormányok 600 milliárd forintot vontak ki az ágazatból, emiatt a kórházak leépültek, a beszerzések elmaradtak, az egészségügyi dolgozók elmenekültek a pályáról. – A Fidesz vezette kormány 2010 óta pótolja vissza a forrásokat, azóta 77 kórházat, 54 rendelőintézetet, 97 mentőállomást újítottak fel, valamint 23 új rendelő és 30 új mentőállomás is épült – hangsúlyozta a politikus.
Ralovich Zsolt, az intézmény főigazgatója közölte: a dél-pesti kórház 1778 ággyal az egyik legnagyobb ellátási területű intézmény, és több szakmában a legmagasabb szintű ellátást nyújtja, négy telephelyén 45 ezer fekvőbeteget és egymillió járóbeteget fogad évente.
Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár a programmal kapcsolatban úgy fogalmazott: lépésváltás történik az egészségügyben, és míg az előző uniós ciklusban 500 milliárd forint állt rendelkezésre a vidéki kórházak fejlesztésére, addig a következő nyolc évben 700 milliárd forint saját forrásból újul meg Budapest egészségügyi ellátása.
Magyar Idők; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS