Csak fél szemmel néztük a német-szlovák mérkőzést, hiszen már a mieink meccsét várjuk. Németország könnyedén, 3-0-ra nyert, a szlovákok képtelenek voltak a komolyabb ellenállásra. Már csak mi menthetjük meg a régió becsületét!
Bevallom, már nem emlékszem arra a német politikusra, aki azt az emlékezetes nyilatkozatot tette Boatengről. Azt mondta a ghánai-német származású játékosról, hogy jó, remek védő, de nem lenne a szomszédja. Aztán meg azt, hogy nem akart rasszista lenni, nem ismerte Boateng származását – mit gondolt Hamburgban vagy Münchenben barnult le?
Természetes, hogy a náci korszak után varázslatra megváltozó, és azóta a sötét időket látványosan túlkompenzáló német sajtó nekiesett az illetőnek, de most fog majd igazán sokat kapni.
A világ egyik legjobb középső védőjének tartott Boateng ugyanis irdatlan nagy gólt lőtt a szlovákoknak a mérkőzés elején, és ez még akkor is igaz, ha lövése megpattant. (Érdekes a német válogatott hátvéd sorsát összevetni a ghánai válogatottat választó féltestvérrel. Utóbbi – szintén Boateng néven – valaha a Milan játékosa volt, néhány éve már nem hallani róla. Hát igen, nemzeti színeket választani tudni kell).
Nagy meglepetés nem történt a Szlovákia–Németország nyolcaddöntőben, a toronymagas esélyes németek már a meccs elején megszerezték a vezetést, és több esélyük (például egy tizenegyes) volt az előny megduplázására. Nem éltek ezekkel (Özil büntetőjét látványosan olvasta a szlovák kapus), és a félidő végén majdnem egyenlített Szlovákia. Neuer szokásához híven remekül és kissé színpadiasan hárította a váratlanul érkező fejest: mimikájával is éreztetve, ő a világ legjobb kapusa. (Lassan annyi szurkolója, és gyűlölője lehet, mint a legendás Kahnnak).
Németország a helyzet után belátta, hogy legjobb lesz a szünet előtt lezárni a meccset: Draxler tökéletesen húzta meg a bal szélen, remek centerezését még Gomez sem tudta elrontani. A spanyol-német csatár a legjobb példa arra, hogy egy klasszisnak nem nevezhető csatár is tökéletes láncszem lehet egy jól felépített szerkezetben. Nem erről szól a csapatjáték?
A második félidő jobbára egy edzőmeccsre emlékeztetett, Szlovákia próbálkozott, de komoly lehetőségekig nem tudott eljutni. Németország takaréklángon játszott, de így megszerezte a harmadik gólt: Draxler lőtt szépen a sarokba (3–0). Jöttek a német cserék, és teljesen leült a meccs. Mindenki a sípszót várta, mi meg, hogy leteljen a belga-magyarig hátralévő idő!
Facebook
Twitter
YouTube
RSS