Mint ismeretes, a Magyar Hírlap cikke szerint a kormánypártok lemondásra szólították fel Fehér Zsolt jobbikos önkormányzati képviselőt, amiért az korábban egy általa jegyzett, kis példányszámú kiadványba pedofil és nőgyűlölő tartalmakat szerkesztett be. Ezek után Fehér Zsolt bejelentette, hogy a következő önkormányzati ciklusban nem kíván elindulni városi képviselőjelöltként. Gyöngyösi Márton, a Jobbik elnöke a lapnak úgy reagált a botrányos esetre, hogy ha a Magyar Hírlapnál komolyabb forráshoz is elér a hír az említett kiadványról, majd foglalkoznak az üggyel. Állítása szerint nem beszélt Fehérrel visszavonulásának körülményeiről, de úgy véli, számtalan oka lehet rá a politikusnak.
Mint arról korábban részletesen beszámoltunk, a Fehér Zsolt által is jegyzett Arbo Nyúz önmeghatározása szerint egy szennylap volt, amelyet a készítői viccnek szánhattak. Ugyanakkor könnyű belátni: finoman szólva szétfeszítik a művészi szabadság határait az olyan írások, amelyek például egy 12–13 éves kislány megerőszakolásáról vagy egy prostituált megcsonkításáról szólnak. Az az állítás pedig, hogy a lap külföldi dalfordításokat (is) tartalmaz, nem ad magyarázatot a „prózai” írásokra és a montázsokra, kommentárokra.
Figyelem! Az alábbi írások a nyugalom megzavarására alkalmasak!
A jobbikos képviselő Zsizsik álnéven írta és szerkesztette a “lapot” a 2000-es évek elején. Rasszista felhangok, testszégyenítés, pornográfia, pedofília és nemi erőszak egyaránt megjelenik a gusztustalan tartalmak között. A harminc számot megért kiadványt állítólag csak szűk körben terjesztették, bár esik benne szó szerkesztőségi ülésekről, fogadóórákról. Fehér Zsolt Facebook-posztjában kitért arra is, hogy nem egyedül készítette az Arbo Nyúzt, és így értetlenkedett:
Ami a maga idejében röhögni volt jó, mára világraszóló botrányért kiált.
A jobbikos politikus szerint az is mentesíti a felelősség alól, hogy az Arbo Nyúzba beszerkesztett tartalmak egy része nem a saját irománya, hanem másé – adott esetben egy fordítás. A Duna-parti város fideszes és kereszténydemokrata politikusai már 2022-ben vállalhatatlannak és a közéleti szerepvállalásra méltatlannak tartották Fehér Zsoltot, akitől a facebookos és más megnyilvánulásai miatt többek között a Váci Zsidó Hitközség vezetője nyilvános bocsánatkérést várt volna el. Erre azután került sor, hogy egyebek mellett kiderült: az egyik posztjában a Dánia–Hollandia-meccsről Árják–Liberálisok mérkőzésként írt.
Majd február 26-án Fehér Zsolt bejelentette, hogy a következő önkormányzati ciklusban nem kíván elindulni városi képviselőjelöltként. Állítása szerint “a politika – különösen választások előtt – a programközpontú és teljesítményalapú kampány helyett még mindig sokkal inkább a hisztériakeltésről és mocskolódásról szól”. Gyöngyösi Márton szerint a képviselőnek a visszavonulásra számtalan oka lehet, továbbá állítja, hogy nem beszélt Fehérrel erről a lépéséről. A Jobbik elnöke reagált a váci képviselő botrányára is, úgy fogalmazott:
majd ha valami komolyabb forráshoz is elér ez a hír, akkor majd foglalkozunk vele.
Hozzátette:
nem tudtam, hogy a Magyar Hírlap még létezik.
Varju és Fekete-Győr perét nem ismeri a Jobbik elnöke
Arra a kérdésre, hogy Fekete-Győr Andrásnak és Varju Lászlónak le kell-e mondani a parlamenti mandátumáról, a Jobbik elnöke így reagált: egyik pert sem ismeri annyira közelről. Szerinte a bíróságok tegyék a dolgukat, és hogyha a végére ért a bírósági eljárás, akkor majd véleményt nyilvánítanak erről. Hozzátette:
így hirtelen meg sem tudnám mondani, hogy Varju képviselő úrnak az esete az miről szól, majd nyilván, ha a végére értünk ennek, akkor majd kommentálom is, bár ilyen bírósági eseteket nem feltétlenül szoktunk kommentálni.
Mint ismert, hiába fenyegette meg korábban a bírókat és az ügyészeket Gyurcsány Ferenc DK-vezér, hiába akart személyesen nyomást gyakorolni ma a táblabíróság bíráira, bűnösnek mondták ki valamennyi vádpontban – a testi sértés ügyében is – és másodfokon is elítélték a Fővárosi Ítélőtáblán Varju Lászlót, a DK alelnökét és országgyűlési képviselőjét, továbbá változatlanul hagyták az elsőfokú bíróságon kiszabott 900 ezer forintos pénzbüntetést. Az ítélet ellen a védő és Varju fellebbezett. A kérdés az: meddig koptathatja még Varju László a parlament széksorait? Az a képviselő ugyanis, akit bűncselekmény elkövetéséért jogerősen elítélnek, nem tarthatja meg a mandátumát. A momentumos képviselő ügyében Lévárdi Ferenc bíró ismertette a Fővárosi Törvényszék másodfokú ítéletét, amivel megváltoztatták az elsőfokú bíróság határozatát, eszerint hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt bűnös mind a két vádlott. Fekete-Győr Andrást egy év börtönbüntetésre ítélték, ezt azonban két év próbaidőre felfüggesztette a tanács. Szarvas Koppány Bendegúz esetében a jogi minősítést változtatta meg a törvényszék az elsőfokú végzéssel szemben, így maradt a felfüggesztett szabadságvesztés. Az ügyészség a 2018. decemberi, a túlóratörvény elleni demonstráción eldobott füstgránát és az azt követő lökdösődés miatt emelt vádat a két politikus ellen.
Forrás: Magyar Hírlap, PS-összeállítás; Fotó: Facebook/Fehér Zsolt
Facebook
Twitter
YouTube
RSS