Heller Ágnes szerint nem tartalmazott tévedéseket a hazánkat lejárató svéd dokumentumfilmben tett nyilatkozata, amelyben többek között arról beszélt, hogy a zsidók, a romák és a homoszexuálisok iránt megnyilvánuló egyre gyűlölködőbb hangulat leplezetlenül tetten érhető a magyar parlamentben is, ami példa nélküli Európában. Heller a svéd filmben arról is beszélt, hogy szerinte az államot egy barátokból álló maffia irányítja, és a kormány fundamentalista nacionalista retorikát folytat.
A filozófustól Kumin Ferenc nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár azt kérte, hogy pontosítsa a műsorban tett hamis és rosszindulatú kijelentéseit. Heller a Népszava online kiadásában közzétett válaszában a kommunista elnyomás eszközeihez hasonlította Kumin kérését. Kifejtette, utoljára négy évtizeddel ezelőtt vonták azért felelősségre, mert a burzsoá sajtónak adott nyilatkozatot. Kumin kérdésére, hogy tud-ta-e, mihez adja a nevét, azt válaszolta: őt a riporter személye nem érdekli. – Mindenütt, minden fórumon a saját véleményemet mondom, nem kérdezem, kikkel együtt, s azt sem, hogy kiknek… A jelenlegi politika vezérlő ideológiájáról mondottakat nem idéztem, csak összefoglaltam. Saját összefoglalásom nem tartalmazhat tárgyi tévedést – tette hozzá.
A filozófus szavaira a nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár a Facebookon reagált szombaton. Az államtitkár azt írta, noha Heller a legtöbb kérdésére nem adott választ, mégis mindent megértett.
“Én ugyan negyven éve még nem is éltem, de nagyapám sokat mesélt arról, milyen volt az, amikor az akkoriak felelősségre vonták őt. Nem nyílt levélben kérték közös tiltakozásra, hanem hajnalban berakták egy fekete autóba, és nagyanyám csak hónapokkal később látta viszont” – reagált Kumin. A Magyar Nemzet megkeresésére az államtitkár azt mondta, az ügy Heller Ágnest érintő részét ezzel lezárta.
A Miniszterelnökség nemzetközi kommunikációért felelős helyettes államtitkára hivatalosan is tiltakozott a svéd köztelevíziónál az október 23-án bemutatott riportjuk miatt. Ebben ugyanis kizárólag olyan közéleti szereplőket szólaltattak meg, mint például Alföldi Róbert és Heller Ágnes, kormányzati véleményeknek viszont nem adtak helyet. Kumin Ferenc szerint a riport egyértelmű lejárató céllal készült, ezért nemcsak helyreigazítást, hanem bocsánatkérést is vár a svéd köztelevíziótól.
Győr Ágnes teljes cikkét a Magyar Nemzet mai számában olvashatják.
Fotó: mno.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS