A szocialista párt patkányügyben elvérzett harcos elvtársnője, Bangóné Borbély Ildikó sajtótájékoztatóján csupán a tényeket hanyagolta el a Borsod megyei kórház ügyei kapcsán – derül ki az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) közleményéből.
A közlemény szövegét változatlanul közöljük:
Sajnálattal tapasztaltuk, hogy egy, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) fenntartása alá tartozó intézményben, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházban folyó hatósági vizsgálattal kapcsolatosan, annak lezárása előtt, Bangóné Borbély Ildikó képviselő asszony sajtótájékoztatót tartott.
A nyilatkozatában foglaltakkal nemcsak, hogy nem értünk egyet, de visszautasítjuk. Megítélésünk szerint hangneme és stílusa nem méltó a közfeladatot ellátó intézményekhez, illetve a politikus országgyűlési képviselői mivoltához.
Bangóné Borbély Ildikó a tájékoztató során folyamatosan egy több hónapja készült névtelen levélben megfogalmazott, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Központi Kórházra, illetve annak jelenlegi vezetésére vonatkozó, bizonyítás nélküli állításokat és rágalmakat ismételgetett, és ezekkel próbált nyomást gyakorolni a döntéshozókra és a hivatalos szervekre.
A sajtótájékoztatóból azonban kimaradt, hogy maga a Központi Kórház, és annak jelenlegi vezetője, dr. Révész János tett feljelentést korábbi gazdasági és szakmai bűncselekmények gyanúja miatt. A képviselő asszony azt sem említette, hogy a kórházzal kapcsolatos valamennyi nyomozás a jelenlegi főigazgató regnálása előtti időszakra vonatkozóan indult.
Bangóné Borbély Ildikó nyilatkozata mögött láthatóan az a szándék húzódhat meg, hogy elterelje a figyelmet Borsod-Abaúj-Zemplén megye egészségügyi ellátási rendszerének számos, régi gyökerű működési problémájáról.
Amikor 2018-ban dr. Révész János átvette a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház vezetését, az intézmény rendkívül nehéz gazdasági és szakmai helyzetben volt. Az új menedzsment jelentős fordulatot hajtott végre, stabilizálta a gazdálkodást, és az utóbbi egy évben az egészségügyi intézményben megközelítőleg hétmilliárd forint értékű beruházás valósult meg, amelyeknek célja a népegészségügyi mutatók javítása volt, különösen a szív- és érrendszeri, valamint a daganatos megbetegedések területén.
Forrás: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS