Magyarország szegénységellenes stratégiára az elkövetkező hét évben 905,8 milliárd forintot költ, jelentette be az MTI szerint az emberi erőforrások minisztere pénteken, miután Európai Bizottság jóváhagyta az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programot. Balog Zoltán szerint a szegénységet elsősorban uniós pénzből próbálják majd felszámolni.
A kormány 90 milliárd forintot költ majd képzésekre, amivel a hátrányos helyzetű csoportok munkához jutását próbálják majd segíteni. 565 milliárd forint jut majd a család szerepének megerősítésére, a minőségi oktatáshoz való hozzájutás segítésére. Ennek az összegnek kevesebb mint a fele, 250 milliárd jut 2020-ig a gyerekéhezés felszámolására, roma felzárkóztatásra.
Balog elmondta, hogy a szegénységellenes stratégia keretében a felső tízezerre egyáltalán nem költenek majd. Az általa középosztálynak nevezett rétegre 270 milliárdot, az úgynevezett alsó középosztályra 540 milliárdot költenek majd. A tartósan rászorulókra összesen 95 milliárdot szánnak hét év alatt a programban.
Ezt a programot két-három év alatt dolgozták ki, kétszáznál több szervezettel egyeztettek és 500 észrevételt kaptak. A 905,8 milliárd forint 60-70 százaléka egyébként nem közvetlenül landol majd a szegényeknél, a pénz nagyobb része az “állami intézményeken belüli feladatellátás hatékonyságát” fogja szolgálni.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS