Parlagfű-mentesítési hetet hirdet az Agrárminisztérium július 1-7 között. Mint közleményükben írják: „a földtulajdonosok számára a parlagfű elleni védekezés egész évben fennálló kötelezettség, a program célja a lakosság szemléletformálása, egy közös érdek népszerűsítése”.
Mint a minisztérium közleményében kifejti, a parlagfű elleni védekezés hatékonyságának növelése érdekében, a közfoglalkoztatási programok keretében a Belügyminisztérium, az Agrárminisztériummal együttműködve kiemelten sikeres védekezési tevékenységet koordinál. Mint hozzáteszik, közfoglalkoztatás keretén belül önkormányzati területeken, valamint állami tulajdonban lévő területeken (vízügyi, erdészeti, közút, MÁV, ORFK, BVOP) valósul meg a parlagfű-mentesítési tevékenység.
Az új típusú közfoglalkoztatási programoknak köszönhetően a korábbi évekhez képest jelentősebb és az állampolgárok számára is kézzelfoghatóbb eredményeket értünk el
– hangsúlyozza a közlemény.
A 2019. évben futó közfoglalkoztatási programok keretében 5 parlagfű-mentesítési kaszálási ütemterv készült, melyek időpontjai: június 3-7., július 1-5., július 29-augusztus 2., augusztus 26-30., szeptember 16-20. Tekintettel a korábbi évek pozitív tapasztalataira, az Agrárminisztérium július 1-7-ig parlagfű-mentesítési hetet hirdet.
A minisztérium közleményében úgy fogalmaz: a hosszú távú eredmény érdekében az állampolgárok jogkövető magatartásának elősegítéséért továbbra is kiemelt hangsúlyt kell fektetni a szemléletformáló tevékenységekre, tájékoztató-, figyelemfelhívó kampányok szervezésére.
Szeretnénk egyre szélesebb körben mozgósítani annak érdekében, hogy a parlagfű elleni védekezés jelentőségét és lehetőségeit minél több ember megismerje, és ezzel aktívan vegyen részt a parlagfű elleni védekezésben
– fogalmaznak, ugyanakkor hozzáteszik:
ezúton szeretnénk felhívni minden földtulajdonos és földhasználó figyelmét, hogy a parlagfű pollenszórásának és szaporodásának megakadályozása érdekében tartsa területét gyommentesen. Amennyiben nem tesz eleget a jogszabályban meghatározott parlagfű-mentesítési kötelezettségének, az illetékes hatóság növényvédelmi bírságot szab ki, melynek mértéke tizenötezertől ötmillió forintig terjedhet.
Forrás: OS/MTI; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS