Mi sem akartunk hinni a szemünknek, de egészen durva fordulatot vett a PestiSrácok.hu által elsőként felgöngyölített Hármashatár-hegyi területháború. Tegnap a végrehajtók utcára tették és kilakoltatták a harmincmilliárd forintot érő területről az ott élő, és ott jogosan tartózkodó Pilótacentrum Kft-t, annak vezetőjét, Csiga Sándort és családját. A végrehajtók annak ellenére tették hajléktalanná a történelmi repülőbázis újraélesztéséért harcoló ügyvezetőt, hogy minderre a terület tulajdonosa, a magyar állam semmilyen felhatalmazást nem adott. A hivatkozási alapot egy 2011. évi, Szentendrei Városi Bíróság által kimondott ítélet jelentette, azóta azonban ingatlanlenyúlásra irányuló akciók sokaságát vívta már meg a Pilótacentrum Kft. A tulajdoni lap tanúsága szerint a terület olyan gyakran cserélt gazdát, mint egyesek alsónadrágot. Az igazi haddelhadd azonban még csak most kezdődik, úgy tudjuk, a tegnapi kilakoltatás a szövevényes ügyben olykor Csipkerózsika álmot szunnyadó államnál is kiverte a biztosítékot.
EGRESSY KÁROLY – PestiSrácok.hu
Kilakoltatták, és utcára tették tegnap a Hármashatár-hegyről a Pilótacentrum Kft-t, annak ügyvezetőjét és családját – értesült a PestiSrácok.hu. Csiga Sándornak néhány óra alatt kellett elhagynia a területet, pedig a végrehajtás és az intézkedés minden téren törvénytelen, jogszerűtlen és szabálytalan volt. A terület tulajdonosa, a magyar állam ugyanis erre semmilyen felhatalmazást nem adott, sőt, információink szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. kiemelt és sürgős ügyek osztályára is elment az a levél, amely a végrehajtás azonnali leállítását követelte. Mindezek ellenére megjelentek tegnap a területen a végrehajtók, és az utcára tették a Pilótacentrum Kft. ügyvezetőjét. „Ha ilyen megtörténhet, akkor itt már mindennek vége, akkor ez a jog és igazságszolgáltatás, az állami és közérdek lábbal tiprása! Hogy most mi lesz, és hogy hová megyünk? Hát a híd alá.” – jelentette ki a Pestisrácoknak Csiga Sándor. A kilakoltatás hivatkozási alapját egy 2011. november 22-i, Szentendrei Városi Bíróság által kimondott ítélet jelentette. Az ebben foglaltakat az olvasók elé tárjuk, arra azonban felhívnánk a figyelmet, hogy 2011-es, tehát több mint másfél éves határozatról van szó. Márpedig azóta nem hogy sok víz folyt le a Dunán, de a Hármashatár-hegyen is számos „befektetői” ingatlanlenyúlási akciót kellett megakadályozni. 2011. óta szinte többször cserélt gazdát a terület, mint más alsónadrágot.
A területi és ingatlanháború alapja a harmincmilliárd forintot érő parcella, amely történelmi repülős bázis, de amelyre többen is szemet vetettek. 2004-ben egy fatális, ám aligha véletlen tévedést követett el az államigazgatás, miután a Hármashatár-hegyre, és a szóban forgó fővárosi, milliárdos ingatlanra annak ellenére jegyezték be tulajdonosnak a Pilisi Parkerdő Zrt-t, hogy gazdasági társaságként ezt szigorúan tiltja a törvény. Gyurcsány Ferenc és kormánya azonban tudomást sem akart venni a törvénytelenségről, ezzel is megpecsételve a harmincmilliárdos érték sorsát. 2004-ben mintegy háromezer négyzetméternyi tulajdonosi jog illette volna meg a parkerdőt, ehhez képest az egész, 145 hektáros terület a birtokába került. Az állami vagyonkezelőnek hiába lett volna alapvető kötelessége törölni a téves bejegyzést, és visszaállítani az eredeti állapotot és tulajdonviszonyt, de sem az ÁPV Zrt., sem pedig a parkerdő igazgatósága nem tiltakozott. 2013-ig kellett várni, hogy ismét a magyar állam legyen a Budapest III. kerületében található, 016536/88. helyrajzi számú terület tulajdonosa, de 2004 és 2013 között perek sokasága indul, és a Pilótacentrum Kft. perek sokaságát veszíti el a valótlan tartalmú tulajdoni lap miatt. Éppen az általunk megszerzett dokumentum buktatta le a parkerdőt, egy levélben ugyanis Zambó Péter, a Pilisi Parkerdő Zrt. vezérigazgatója elismerte, hogy 2004-ben, az egész ingatlan tulajdonosaként tévesen jegyezték be a társaságot az ingatlan-nyilvántartásba.
Korábbi cikkeinkben már írtunk arról, milyen botrányok kísérték az ügyet, milyen kipaterolási kísérletek történtek a hegyen, és hogyan tűntek el és vesztek kárba milliós értékű veterán repülők. A budai luxusvillákkal övezett hegytetőért a történelmi repülőbázist üzemeltető cég és a Pilisi Parkerdő Zrt., illetve egy, az utóbbi által felkarolt érdekkör harcol. Az Atrox-Mérnök Kft-ről van szó, amellyel a Pilisi Parkerdő Zrt. 2011-ben kötött határozatlan időre szóló üzemeltetési szerződést. Az új üzemeltető kíméletlen, inkorrekt tevékenységgel vette át a hatalmat. Az Atrox például jogellenesen feltörte és kiürítette a repülőklub épületeit, pedig erre nem volt jogerős végzése.
Az év elején kerülhetett volna pont a törvénytelenségek végére azáltal, hogy a magyar állam sztornózta a Pilisi Parkerdő Zrt. 2004-ben megszerzett tulajdonosi jogviszonyát, csakhogy parkerdő megfellebbezte a döntést, mely szerint tulajdonosi mivoltában lekerült a tulajdoni lapról, a fővárosi kormányhivatal pedig visszajegyeztette a földhivatallal e gazdasági társaságot a dokumentumra. Ráadásul nem arra a háromezer négyzetméterre, amelyre egyébként jogosan tart igényt, hanem az egész területre. Mindez Szabó Csabát, a földügyekért felelős miniszteri biztost is meghökkentette, aki a Pestisrácoknak garantálta, hogy ez nem maradhat így. Ígéretét be is váltotta, a legfrissebb tulajdoni lapon, 2013.05.29-i bejegyzéssel ugyanis újfent a magyar állam a tulajdonosa a területnek, és nem a Parkerdő Zrt.
A kilakoltatási végrehajtás felfüggesztését egyébként Csiga Sándor személyesen is kérte, és az ezzel kapcsolatos beadványát a bíróságnak is eljuttatta, de tegnap mégis utcára tették őt és családját. „Sajnos mi is elkövettünk egy hibát, még pedig azt, hogy elfelejtettük befizetni a végrehajtás megszüntetési, felfüggesztési illetéket, de erről nem kaptunk felszólítást, pedig kellett volna. A végrehajtás egyértelműen a tulajdonosi státuszra alapoz, márpedig a tulajdoni lapokon szereplő korábbi bejegyzések óriási tévedések voltak. A bíróságnak az új, magyar államot tulajdonosként megjelölő tulajdoni lapot is leadtuk, most mégis mehetünk a híd alá” – jelentette ki kérdésünkre Csiga Sándor.
A magyar állam tehát nem adta áldását a kilakoltatásra, a végrehajtás azonban megtörtént. Az eset példátlan, és több, mint durva. Csiga Sándorék egyébként a Budaörsi repülőtérre mentek, és az ott próbálnak szállást nyerni maguknak egy időre, mert mint ahogy azt a Pilótacentrum Kft. ügyvezetője nyomatékosította, ő biztos abban, hogy az államnak és a minisztériumnak ki kell köszörülnie a csorbát, és visszatérhetnek a Hármashatár-hegyi repülőbázisra, hogy immár a magyar állammal közösen írják újra az ingatlan besározott történetét, és fekete lapokkal teli históriás könyvét.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS