Hivatalosan is Fekete György lett a magyar kultúrpolitika ura, amit bele is írtak a miniszterek feladatköréről szóló rendeletbe, és ami már megjelent a Magyar Közlönyben is – írja a Cink.hu.
Most már nem véleményként, hanem tényként kimondható, hogy a „jobber-kereszténykedő-kultúrharcos-küldetéses-bőrdíszműves vonal lett a Fidesz-kormány kanonizált kultúrpolitikája” – írja a portál. Az 0m2.hu szúrta ki, hogy a Magyar Közlönyben megjelent 152/2014. (VI. 6.) számú, “a Kormány tagjainak feladat- és hatásköréről” szóló rendeletben ez szerepel az erőforrás-miniszterre vonatkozó résznél:
(2) A miniszter a kultúráért való felelőssége keretében
a) a Magyar Művészeti Akadémia elnökének közreműködésével kidolgozza Kormány kultúrpolitikáját és felel annak megvalósításáért és érvényesítéséért (…)
A lap emlékeztet: nem volt elkerülhetetlen, hogy a kormány átadja az irányítást Fekete Györgyéknek, „hiszen a Fidesz sokáig látványosan nem akart és tudott mit tenni a kultúrpolitikával”. „Ez talán abból eredt leginkább, hogy a párt alapítói és befolyásos vezetői nagyrészt nem a képzőművészet és a magaskultúra napi fogyasztói, és a legtöbb Fidesz-fazonszabászt egyszerűen nem érdekelte eléggé ez a téma. Talán csak az hozta meg egy egész picit a Fidesz kedvét a kultúrához, hogy az alapításkori, a párt identitását a kultúrharc elutasítására építő vonal után ők lettek a legvadabb, véresszájú kultúrharcosok. Nem a harc kulturális vonatkozása miatt, hanem hogy minél totálisabb legyen a teljes magyar életet átszövő MI-ŐK szembeállítás.” –tették hozzá.
A Cink.hu szerint ehhez jött jól „egy olyan szervezet, ami eleve erre, mármint a kultúrharcra alakult, és szenvedélyes jobbos-konzervatív-kereszténykedő volt” és „így kerültek a képbe Feketéék, és mivel üres területre kellett behatolniuk, egyszer csak azt vették észre, hogy szervezetüké, a Magyar Művészeti Akadémiáé MINDEN: a pénz, a Műcsarnok, a Vigadó és most már az egész kultúrpolitika.”
A Cink.hu-n megjelent írás itt található.
Fotó: Czimbal Gyula/MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS