Kérjük, hogy keressék a TASZ jogsegélyszolgálatát a +36 1 209 0046 telefonszámon vagy a [email protected] emailcímen – nem másnak címezte ezt a felhívást a Társaság a Szabadságjogokért, mint a hírhedt Kuruc.info honlap „munkatársainak”.
Tegnap – a Tett és Védelem Alapítvány feljelentése nyomán – meghozott első fokú határozatában ugyanis a bíróság elrendelte egy, a kuruc.infon 2013-ban megjelent holokauszt-tagadó cikk hozzáférhetetlenné tételét. A TASZ – most kiadott közleménye szerint – „egyaránt vitatja a holokauszt tagadását tiltó büntetőjogi tényállás és az internetes tartalmak széles körű blokkolását lehetővé tévő szabály alkotmányosságát, ezért ingyenes jogsegélyt ajánl fel a Kuruc.info szerzőjének, illetve felelős szerkesztőjének”.
Mint a jogvédő szervezet (amely 2007-ben Orbán Viktort is képviselte egy személyiségi jogi perben, amelyet az igazságügyi tárca indított ellene) írta, a TASZ meggyőződése, hogy az „egyes nézetek jogi eszközökkel történő tabusítása helytelen és ártalmas. A történelemhamisítás elleni hatékony küzdelem kulcsa a múlt őszinte feldolgozását szolgáló emlékezet- és oktatáspolitika, illetve a népirtások áldozatai melletti állami elköteleződés, nem pedig a büntetőjog”. Az internetes tartalmak blokkolása egy “erős, és bizonyos esetek – például a pedofil tartalmak – kivételével aránytalan szóláskorlátozó eszközt ad az állam kezébe a neki vagy akár a többségnek nem tetsző vélemények elhallgattatására”.
A Kuruc.infón korábban arra figyelmeztették az olvasókat, hogy az „ő védelmükben” távolították el a kérdéses cikk alól „az összes hozzászólást (és ezzel együtt eltűnt a több száz tetszikelés is), és bár nyitva hagytuk a hozzászólási lehetőséget, felhívjuk a kommentelők figyelmét, hogy aki saját névvel nyilvánít véleményt (és persze nemcsak ennél a cikknél, hanem az összes többinél is), az a saját érdekében gondolja meg, mit ír, az »Isten ajándékai« és az ő hazugságaik védelmében indított harc ugyanis szemmel láthatóan fokozódik”.
Forrás: VS.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS