Mint ismert, nemrég felmentette a Madách Imre Gimnázium igazgatóját a Belügyminisztérium. A döntést azzal indokolták, hogy „egy jogszabályt be nem tartó, azzal nyíltan szembehelyezkedő vezető nem irányíthat állami intézményt”. Szeptember 1-jétől lép életbe az az új jogszabály, amely korlátozza az iskolai telefonhasználatot. Az ügyben véleményt mondott Hont András, az Átlátszó újságírója is, aki szerint a törvénytervezetre adott reakciók azt mutatják, hogy “senki nem olvasta a rendeletet”.
Hont András a közösségi oldalán úgy fogalmazott: látom, hogy a progresszív értelmiség Jan Palachként gyújtja föl magát a szabad mobilhasználat megvonása elleni tiltakozásul, Bencsik András pedig zendülésről fantáziál úgy uszítva a tanárok ellen, hogy azok azért nem fogják betartani a telefonok elvételére vonatkozó (szerinte stratégiai jelentőségű) előírást, mert van köztük egy „a linkségre, a pofázásra és a lázadásra” fogékony kisebbség. Mindez persze csak azt mutatja, hogy senki nem olvasta a rendeletet. Hozzátette: “értem, hogy ez gigantikus szekértolás, de íme az 5. §.”
»Az Nkt. 24. § (4) bekezdés b) pontja szerinti esetben a birtoklásra és használatra vonatkozó engedélyezést az igazgató vagy a pedagógus végzi a tanulmányi rendszerben, azzal, hogy rögzíti
a) a birtoklás és a használat célját,
b) az engedély érvényességének időtartamát (tanóra, foglalkozás, tanítási év), továbbá
c) a birtokolható tárgyat.«
Mint írja, a behivatkozott (szeptember 1-én hatályba lépő) törvényhely azt rögzíti, hogy az igazgató egészségügyi célból, a pedagógus pedagógiai célból engedélyezheti a korlátozott tárgy használatát. Hont András hozzátette:
persze, persze, akkor most jön az, hogy ez már autokratikus rendőrállam, mert miért korlátozhat ilyet egy intézmény. Az a helyzet, hogy eddig is korlátozhatta. Ugyanennek a törvénynek a fölhatalmazása alapján korábban is megtilthatta bizonyos tárgyak használatát, most meg majd engedélyezheti.
A publicista úgy fogalmazott: “szóval mobilozni legálisan még mindig könnyebb lesz, mint teszem azt, vonattal elmenni osztálykirándulásra. Pedig annak a használatát sem tiltja semmi.”
Forrás: Facebook; Fotó: MTI/EPA/Cristobal Herrera
Facebook
Twitter
YouTube
RSS