A kádárizmus végleges meghaladásának lehettünk szemtanúi a Prima Primissima díjátadón, amikor a magyarok teljes anonimitásban, SMS küldéssel úgy döntöttek, hogy egy határon túli együttest, a 140 fős Szentegyházi Gyermek Filharmóniát emelik föl a díj legmagasabb fokára. Nagyon boldogok voltunk, úgy érzem, szimbolikusan is lezárult a rendszerváltás, a magyar lélekben helyére kerültek a dolgok, s újra egy és egységes nemzet lettünk – mondta Hoppál Péter, a magyar-török innovációs- és tudományos kapcsolatokért felelős kormánybiztos, pécsi országgyűlési képviselő Huth Gergellyel beszélgetve. A nemzetépítő munka terén fontosnak nevezte azt is, hogy az immunrendszerünk megerősítésére ismét a polgári körökhöz hasonló helyi közösségeket alkossunk. A török-magyar kapcsolatok és a keleti nyitás jelentőségét szemléltetve pedig megjegyezte: ha Orbán Viktor és Erdogan elnök tíz éve nem fogott volna hozzá a török áramlat gázvezeték megépítéséhez, most nagyon nagy gondban volna a lakosság és az ipar.
“Új korszak kezdődött a világpolitikában hétfőn, meghaladtuk az ember lényétől és antropológiai definíciójától teljesen elidegenedett és a valóságtól is elszakadt liberális diktatúrát – értékelte Donald Trump hivatalba lépésének fejleményeit Hoppál Péter, hozzátéve: “miként Donald Trump a beiktatásakor bátran megtette, nekünk is fontos, hogy tételmondatokat bemondjunk, bekiabáljunk a magyar éterbe is, mert a szuverenitás az egy olyan hallatlan nagy értékké vált napjainkban, ami nem magától értetődően hullik az ölünkbe. Mi magunk sok-sok évtizedig vártunk erre a szuverenitásra.”
A világpolitikai fordulatot, vagy inkább világrendszerváltást Hoppál Péter így látja:
Sikerült visszafordítani a vesztébe száguldó gyorsvonatot. Anélkül, hogy szervilisek és szemellenzősek lennénk, bátran kijelenthetjük: csak a bolond ember nem látja, hogy volt azért egy-két konzekvens országvezető, nagy formátumú politikus, akik egyformán gondolkodtak a világban. Hála Istennek a magyar miniszterelnök közéjük tartozik. Nekik köszönhetően sikerült elkerülni a vészt. Most Európán a világ szeme, mert ide, Brüsszelbe húzódtak vissza a normalitást tagadó politikusok és adminisztrátorok. A világ szeme tehát a patriótákon van. Orbán Viktor ’88-’89-ben a kommunista diktatúra gumibotjai révén a bőrén és a hátán érezte meg, milyen, ha hiányzik a szabadság. Ő nem fogja aprópénzen semmilyen világhatalmi tényezőnek eladni a magyar szuverenitást.
A hó elején megerősített kormánybiztosi megbízása apropóján megkérdeztük Hoppál Pétertől, hogy mit remélhetünk Törökországtól és a keleti nyitástól?
A magyarok és a törökök mindkét nép honfoglalása előtt együtt éltek. 430 szavunk van, amit a Magna Hungáriában a törökökkel való házasodás, közös szövés-fonás időszakában átvettünk. A török és a magyar kultúra a népdalkincs okán is összefonódik. Rokonságban vagyunk tehát. Persze nem felejthetjük el, hogy a 150 éves oszmán uralom idején nagyon sok magyart kiirtottak, és hátravetették a középkori Magyarország nagyhatalmi fejlődését. Ám az Oszmán Birodalom más volt, mint a mai, atatürki Törökország, amelyik hallatlan nagy barátságban működött és működik újra együtt Magyarországgal. Ne feledjük el azt sem, hogy minden magyar szabadságharc után Törökországban kaptak oltalmat emigránsaink. A nemzeti polgári kormány ezt a barátságot és lehetőséget jó időben fölismerte, tudván, hogy Európa közepén vagyunk, így a törököknek szüksége van ránk és nekünk is rájuk.
Nemzetépítő szolgálat a Kárpát-medencében
Hoppál Péter tudatosan és rendszeresen ápolja a kapcsolatot a külhoni magyar közösségekkel. Küldetései közül kiemelkedik a székelyföldi Szentegyházi Gyermekfilharmónia 140 fős, székely ruhába öltözött gyerekseregének támogatása. Ezért is hatotta meg rendkívüli módon, hogy ez a páratlan együttes nyerte el a Prima Primissima közönségdíjat.
Aki nem látta még a Szentegyházi Gyermekfilharmóniát, nagy szeretettel azt kérem, hogy keressen rá valamelyik videómegosztón azonnal! Magyar az, aki ezen képsorok láttán nem bírja megállni, hogy ne könnyezne. Ezért mondom, hogy a kádárizmusnak az egyik utolsó meghaladása következett be a Prima Primissima díjátadáson, amikor a magyarok a teljes anonimitásban, SMS-küldéssel úgy döntenek, hogy egy határon túli, székelyföldi, 140 fős gyermekkórust emelnek föl. Nagyon boldogok voltunk, lezárult a rendszerváltás, a magyar lélekben helyére kerültek a dolgok. Egy és egységes magyar nemzet van. Egy és oszthatatlan, határokkal nem szabdalható magyar kultúra létezik! Ezért szép ez a történet.
Újra eljött a nemzeti közösségek, polgári körök ideje
Tavaly november 4-én, a Halhatatlanok napja színpadán Hoppál Péter felvetette, hogy a nemzeti közösségek megerősítésére a polgári körökhöz hasonló, alulról építkező, civil szövetséget kellene létrehozni.
Nagyon jó, hogy a miniszterelnök harcol. Ám fel kell tenni a kérdést, mi mit tehetünk, hogy a társadalmi immunrendszerünk rendben legyen, és ne legyünk kiszolgáltatva a globalistáknak? Nagyon jó volt a polgári körök mozgalma annak idején, és valamiféle önvédelmi mechanizmusra továbbra is szükségünk lenne. Ezért kell, hogy újra összegyűljünk, megerősítsük az egymás iránti bizalmunkat, hitünket a magyar jövőben, és hogy ez átragadjon az újabb, a fiatalabb generációkra. Az volna jó, ha a mai fiatalok ugyanolyan lánglelkűek volnának, mint mi, a rendszerváltoztatás idején!
Nincs új a nap alatt: a TISZA Pécsett is vöröslik
A beszélgetés végén Huth Gergely rákérdezett arra is, hogy Pécsett, Hoppál Péter választókörzetében kik alkotják az új kérőket, a “TISZA-szigetet”? Így felelt: “Teljesen egyértelmű, hogy az új baloldal és az óbaloldal az összeér. Pécs egy különleges város, a Dunántúl legnagyobb városa, az első egyetemet itt alapították 1367-ben. Az itteni mozgások mindig egy országos lakmuszpapírt mutatnak. Föl kell készülnünk, az ellenfelet nem szabad leértékelnünk és lebecsülnünk, el kell mondanunk az embereknek, hogy ha ők jönnek, akkor mi vár Magyarországra, és el kell mondani, hogyha továbbra is kitartanak mellettünk, és a bizalmukat újra kiérdemeljük, akkor hogyan fogunk továbbhaladni a szuverenista és nemzeti értékalapú országépítésben.”
A tavaly októberi szentegyházai őszi hagyományőrző huszár hadjáratról és a gyermek filharmóniáról készült kisfilmünk ITT megnézhető.
A beszélgetés ITT, a rádióműsoraink sorában is meghallgatható.
Fotó és podcast: PestiSrácok.hu
saghy rozalia
2025-01-24 at 21:11
A külső ellenség ellen megy a küzdelem, a belső ellenség szabadon táncot lejt, nincs vezér a belső harchoz.
Kása mása
2025-01-24 at 17:23
Még van egy kis meló. A biróságokat is ki kell takaritani.
Győzikementes jobboldalt Mozgalom
2025-01-24 at 17:18
Pedig a hatalomgyakorló elit tele van volt KISZ-titkárokkal.
bressa
2025-01-24 at 16:25
Nekem az ugrott be Hoppál úr, hogy a cocializmus bukásától kezdve az elvtársak próbálták bagatellizálni a dolgokat. Nem is történt semmi különös, el is lehet felejteni, stb. Csak azóta is nagyon sokat lubickolnak az akkor/azóta megszerzett jólétben és röhögnek a markukban!
Tudományos libsizmus
2025-01-24 at 16:12
Egy feltupírozott hajú pszichopata még itt van közöttünk a kommunista famíliájával.
ViAM
2025-01-24 at 15:49
Rákerestem, megnéztem/hallgattam a Szentegyházi Gyermekfilharmóniásokat. Tényleg kivételes és páratlan. Gönyörű. Gratulálok!
kék banán
2025-01-24 at 15:38
Ez a csávó életében nem végzett semmilyen munkát. Miért kap mégis milliós állami fizetést?
Még kísért a kádárizmus...
2025-01-24 at 15:23
Irigylem, Hoppál úrat, de én nem vagyok ilyen bizakodó. Szerintem a kádárizmus még itt kísért és elvtársi hívei még velünk vannak, legfeljebb – hál’ Istennek – már nem ők alkotják a többséget. Az viszont valóban örvendetes, hogy székelyföldi Szentegyházi Gyermekfilharmónia részesült a jelentős elismerésben.
Szabó György
2025-01-24 at 15:14
A kádár- korszak a magyar történelem egyik legigazságtalanabb ” története” volt.