A sorozatos visszaélés-gyanús esetek után nem fog több menedékkérelemről dönteni a bevándorlási és menekültügyi hivatal (BAMF) brémai kirendeltsége.
Ahogy arról már mi is beszámoltunk, Németország az utóbbi időben a bevándorlásügyi rendszer botránya miatt került reflektorfénybe. Korrupció gyanúja miatt ugyanis Bréma ügyészsége eljárást indított a BAMF helyi kirendeltségének volt vezetője ellen.
A kirendeltség volt igazgatója menedékjogot adott nagyjából 2000 olyan bevándorlónak, akik a szabályok szerint nem is voltak jogosultak a német állam védelmére.
Ezen bevándorlók döntő többségének nem a brémai kirendeltségre kellett volna beadnia menedékkérelmét, azonban módszeresen buszoztatták őket az észak-németországi városba. A botrányra április végén derült fény, és rövidesen reagált a bajor Keresztényszociális Unió (CSU) elnöke, aki leszögezte: minden erővel, személyekre és intézményekre tekintet nélkül fel kell tárni az ügyet.
Sok mindennek kell történnie, nem csak Brémában”
– nyilatkozta akkor Seehofer. Az ígéretet pedig a tettek követték. A Deutsche Welle ugyanis arról ír, hogy a belügyminisztérium megtiltotta a brémai irodának a menedékkérelmek további vizsgálatát.
Seehofer közleménye szerint a BAMF 4568 menedékjogi eljárás felülvizsgálatával ellenőrizte a brémai kirendeltség munkáját, és kimutatta, hogy két ügyvédi iroda közreműködésével szándékosan megszegtek jogszabályokat és belső szolgálati előírásokat. Így súlyosan sérült a kirendeltség “integritásába és eljárásainak minőségébe vettet bizalom”. Egy belső jelentés szerint a jogi szabályzásokat teljesen figyelmen kívül hagyta a BAMF, ezért az összes érintett dolgozó által megítélt menedékkérelmet szúrópróbaszerűen ellenőrizni fogják. A BAMF brémai kirendeltsége elleni nyomozás tehát továbbra is gőzerővel folyik, a brémai ügyészség például vesztegetés gyanúja miatt vizsgálódik.
A korrupt kirendeltség tevékenységére azután derült fény, hogy a hatóságok ki akartak toloncolni egy olyan családot, akik nem kaphattak volna menedékjogot, ám hirtelen a BAMF brémai kirendeltsége megadta azt nekik, így az országban maradhattak. A hatóságoknak az is gyanús volt, hogy a körzetben a kérelmek 96 százalékát elfogadták.
888/PS; Fotó: Frankfurter Rundschau
Facebook
Twitter
YouTube
RSS