A kormány erőfeszítései beértek a turizmus területén, hiszen a magyar turisztikai átlagnövekedés a világátlag közel kétszerese, az európai négyszerese. 2016 rekordév volt a hazai turizmus tekintetében, ám még nagyobb lehetőségek rejlenek országunkban a növekedés tekintetében. Hazánk egyik legnagyobb vonzereje, hogy biztonságos úti célnak számít, ami egyre nagyobb érték Európában- kezdte a Magyar Turisztikai Ügynökség sajtótájékoztatóját pénteken Budapesten Guller Zoltán vezérigazgató.
Az ügynökség vezetője hangsúlyozta:
“Kiemelkedő eredményt ért el a turizmus az idén az első négy hónapban, az ágazat versenyképességének javításához 2018-ban is folytatódnak a turisztikai fejlesztések, amelyre több mint 53 milliárd forint áll rendelkezésre jövőre.”
Guller Zoltán a számok tekintetében kiemelte, hogy 2017 áprilisában a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 22, a belföldi vendégeké 28 százalékkal bővült az egy évvel korábbi szinthez képest, valamint azt is, hogy egy évvel ezelőtthöz képest 16%-kal több külföldi érkezett hozzánk. A vendégéjszakában mért forgalom közel kétharmada Budapesten koncentrálódott, ahol 20 százalékos volt a növekedés. Az ország Budapesten kívüli területén ezt meghaladó, 25 százalékos növekedést mértek a kereskedelmi szálláshelyek.
Jó hír a magyar turizmusnak az, hogy jövőre az ágazat fejlesztésére több mint 53 milliárd forint áll rendelkezésre, ami több mint hétszerese a 2010-esnek, és a duplája a 2017-esnek. Ebből a turisztikai célelőirányzat összege több mint 10 milliárd forint, ezt az országmárka és marketingtevékenység támogatására fordítják a turisztikai ügynökség működésével együtt, 1,1 milliárd forint áll rendelkezésre a nemzeti ünnepek lebonyolítására. A maradék több mint 40 milliárd turisztikai fejlesztésekre használható fel.
A Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója kitért arra, hogy minden idők legnagyobb, legátfogóbb turisztikai fejlesztési programja indul el annak érdekében, hogy vonzóbbak legyenek a magyarországi úticélok, három kiemelt turisztikai régió fejlesztéseire eddig 500 milliárd forint áll rendelkezésre, ennek hazai forrása mintegy 120 milliárd forint, a fennmaradó rész uniós forrás – mondta.
A sajtótájékoztató kiderült az is, hogy tovább csökken a vendéglátásban az áfa, idén januártól 18 százalékra, jövőre pedig 5 százalékra.
A kormányzat az áfacsökkentésért cserébe az ágazatban dolgozók bérének rendelését várja el a vállalkozóktól.
Vezető kép: Horváth Péter Gyula- PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS