Időről időre felbukkan valamelyik ellenzéki sajtóorgánumban, hogy valójában csak azért volt mérsékelt a koronavírus-járvány terjedése Kelet-Európában és Magyarországon, mert az egészségügy romokban hever, az emberek nem merik a kórházakra bízni a túlélésüket. Nem meglepő módon nem a hvg az első lap, ahol majdnem ugyanez a cikk, nagyon hasonló tartalommal megjelenik, ugyanakkor annyit immáron ők is elismernek, hogy az “okok között az időben bevezetett korlátozó intézkedések” is szerepelnek. Tehát akkor mégis megfelelő volt a védekezés?
Valószínűleg igen, hiszen a hvg szerint is lehetett némi köze a korlátozó intézkedéseknek a relatíve alacsony halálozási számhoz. A balliberális lap azonban igen fukarul méri a dicséretet, egyből közli azt is, hogy sokkal fontosabb tényező volt a romokban heverő egészségügy. Hogy milyen pocsék állapotban is van az egészségügy, arról első kézből származó, objektív forrásokból tájékozódtak, a lap szerint a The Wall Street Journal, a The Financial Times és a The Guardian.
Úgy tűnik tehát, hogy miután a különleges jogrendet támadó írások a kormány kiváló válságkezelését látva értelmüket vesztették, a baloldali sajtó gyorsan váltott és “kiderítette”: valójában csak azért jó nekünk, mert egyébként nem is. A fent említett lapok kissé zavaros elemzése- és egy rendkívül mértékadó bolgár politológus- szerint nem a megfelelő intézkedések miatt nem terjedt el Közép-Európában a koronavírus, hanem mert az emberek félnek kórházba kerülni. Felmerül ugyanakkor a kérdés: melyik országban szeretnek az emberek kórházba kerülni?
Forrás: hvg; Fotó:Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS