Továbbra is teljes gőzzel működik az a könyvelőiroda, amelynek tulajdonosa több tételben több millió forintot csalt ki ügyfeleitől a Nemzeti Adó- és Vámhivatal nevében – tudta meg a PestiSrácok.hu. Portálunk utánajárt és kiderült, több rejtély is akad a hét év letöltendő szabadságvesztésre ítélt csaló könyvelő körül. Egyelőre még azt sem tudni biztosan, hogy rendelkezett-e könyvelői képesítéssel, miért folyamodott szociális segélyekhez és miből futotta milliós terepjáróra és lovakra. A Pestisrácok.hu megtudta azt is: a könyvviteli szolgáltatók névjegyzékében nem szerepel P. Annamária, mint ahogyan az általa megadott felsőoktatási intézményben sem tudnak arról, hogy ott végzett volna.
Még most is működik annak a nőnek a könyvelőirodája, akiről korábban megírtuk, hogy csalás miatt hét év letöltendő börtönbüntetésre ítélte a Gyöngyösi Járásbíróság, mert a gyanú szerint több céget milliós nagyságrendű összegekkel károsított meg. Az ügy pikantériája, hogy a nő, aki a NAV nevében szedett be bírságokat a pénzügyi és számviteli szolgáltatásokra jogosultak névjegyzékében egyáltalán nem szerepel és az általa főiskolai tanulmányokként megadott felsőoktatási intézményben sem tudnak arról, hogy ott diplomázott volna. P. Annamária egyébként több százezres szociális segélyért is folyamodott már a horti önkormányzathoz, valamint a Héra Alapítványt is meg akarta csapolni néhány százezerrel, mint “rászoruló”, pedig nagy értékű terepjáróval jár és lovakat is tart.
P. Annamária a Tények összeállítása után szinte minden fotót és információt törölt közösségi profiljáról, így a terepjárójáról, ausztriai kiruccanásairól és a lovairól sem lehet már látni képeket, csakúgy, mint iskolai végzettségéről sem.
A nő elhitette magáról, hogy jó kapcsolatai vannak az adóhivatalnál, így azt is el tudja intézni, hogy az eladósodott vállalkozók részletfizetési kedvezményt kapjanak – tudta meg a Tények.
Arra azonban egyik károsult sem gondolt, hogy a rájuk kirótt bírság a könyvelő bankszámláján landol majd. Egyikük elmondta: egy évig utalta a különböző összegeket a nő saját bankszámlájára, az adóhatóságé helyett, most pedig tőle vonják az általa egyszer már kifizetett pénzeket. A bíróság négymilliós kártérítésre kötelezte a könyvelőt halmazati büntetésként a férfi ügyében, aki szerint ez csak töredéke annak az összegnek, amivel valóban megkárosította a vállalkozót. És ez az ítélet még csak az első öt ügy összevonásából született, a Pestisrácoknak nyilatkozó károsult szerint több tucat céget akár százmilliós nagyságrendű összeggel károsította meg a csaló könyvelő. S hogy hová tűnt a pénz? Az egyik károsult szerint ausztriai bankba vitte ki, hogy Magyarországon ne legyen nyoma a lenyúlt pénzeknek. Panaszosunk szerette volna, ha a nyomozás nemzetközi szinten folytatódott volna, hogy erre is bizonyítékot gyűjtsenek, de ez nem történt meg.
Sok fotót posztolt közösségi portálján ausztriai útjairól a szociális segélyeket is igénylő “könyvelő”
Saját bankszámlaszámát tüntette fel a hamis adóhatósági határozatokon
A pórul járt vállalkozó elmondta: akkor kezdett el gyanakodni, miután folyamatosan érkeztek a fizetési felszólítások az adóhatóságtól, holott ő minden hónapban elutalta azokat. Ezután kérte le a különböző adónemekhez tartozó bankszámlaszámokat, így vált világossá számára, hogy ezek közül egyik sem az, amit a “NAV határozatában” látott és amire ő utalta a pénzt. A férfi azonnal feljelentést tett a rendőrségen, ekkor derült ki az is, hogy nem csupán ő az egyetlen károsult, más vállalkozók is bedőltek a könyvelő által hamisított papíroknak, amik alapján utaltak a nő által megadott számlára havonta.
A nő hamis NAV határozatokat gyártott, amibe saját bankszámláját tüntette fel, hogy gyanútlan ügyfelei arra utalják a bírság összegét
P. Annamária könyvelőirodája még most is működik, annak ellenére, hogy hét év letöltendő börtönbüntetést kapott csalás miatt. Úgy tudjuk, a mostani csalássorozatot felfüggesztett börtönbüntetésének ideje alatt követte el, így most már ténylegesen börtönbe kell vonulnia.
Kérdésként merült fel a károsultakban, hogy miért nem tiltották el a további jogsértések elkerülése érdekében a pénzügyi szolgáltatási tevékenységektől a korábbi ítéletben? Talán azért, mert nem rendelkezett olyan végzettséggel, amitől eltiltható lett volna pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatban? Utánajártunk.
“Az ANI&Spirik Könyvelő Kft-t 2014-ben alapítottuk. Több mint 18 év könyvelői tapasztalatát összegyúrtuk fiatalos, eredményorientált jogász-közgazdász gondolkodásmóddal” – írják laudációjukban.
Rejtély, hol végzett, szerzett-e könyvelői képesítést, a könyvviteli tevékenységet végzők névjegyzékében nem szerepel a neve
A nő közösségi adatlapján július 10-én még szerepelt az iskolai végzettség megjelenítése, amely szerint a PSZF hallgatója volt, portálunk azonban megtudta: a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán nem végzett P. Annamária névvel senki a nő születési adatai alapján. A profilján megadott középiskola, a Bernáth Kálmán Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskola sem éppen a közgazdasági tanulmányok fellegvára, aminek az OKJ-s képzései közül is csak kereskedő és vendéglátós oktatást találtunk.
Egyelőre rejtély, hol és mikor szerezte meg könyvelői végzettségét, ha egyáltalán rendelkezett azzal.
A Nemzetgazdasági Minisztérium honlapján nyilvános adatként van feltüntetve azoknak a névjegyzéke, akik könyvviteli szolgáltatást végezhetnek. Ezeken a listákon P. Annamária neve nem szerepel. Megkerestük a pénzügyi szakképzéssel foglalkozó minisztériumi képviseletet, akik elmondták: a regisztráció abban az esetben kötelező – így a névjegyzékben mindenképpen szerepelnie kell annak a szakembernek – , aki olyan cég könyvelését végzi, amelynek éves árbevétele meghaladja a tízmillió forintot. Úgy tűnik, a nő által vezetett könyvelőiroda ügyfelei közül senki nem tartozik ebbe a besorolásba, mert a honlapjukon szereplő további két hölgy, akik könyvelőként vannak feltüntetve az iroda alkalmazásában, szintén nem szerepelnek a minisztériumi névjegyzékben.
Valóban könyvelő vagy csak a pecsétjén szerepel a felirat?
A minisztériumi névjegyzékbe kérvényezni kell a felvételt, csakúgy, mint a könyvelői kamarába. A pénzügyi és számviteli törvény 150- 152. §-a, valamint a 93/2002. (V. 5.) Kormányrendelet szabályozza a könyvviteli szolgáltatást végzők nyilvántartásba vételét. Eszerint a végzettségét igazolnia kell a kérelmezőnek, csak így adható ki az engedély. Az, hogy az egyéni vállalkozói engedélyét mire váltotta ki a nő, egyelőre rejtély, azonban a P.Annamária által használt egyéni vállalkozói bélyegzőn szereplő nyilvántartási szám a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala adata alapján csupán 2013-tól 2015-ig létezett.
Vannak azok a cégek, amelyek megelégednek az állóvízzel, amiből lassan de biztosan egy kiszáradt mocsár lesz, és vannak azok a cégek amelyek vihart akarnak kavarni, sok pénzt akarnak keresni és ehhez a legmegfelelőbb partnert választják a könyvelésben. A ANI&Spirik Könyvelő Kft. ügyfelei ez utóbbi csoportba tartoznak! Már csak az a kérdés, hogy Ön melyik csoportba akar tartozni? Akar-e a cégével vihart kavarni? Mi akarunk! – hirdeti magát a cég. A feljelentések és az ítélet tükrében azonban ezek a mondatok kissé más értelmet nyernek…és úgy tűnik, valóban elérték céljukat: vihart kavartak.
Szociális segélyek, tetemes áramtartozás, Mercedes terepjáró és lótenyésztés – ez a nő tud valamit!
Annamáriánk azonban nem mindig élt jól és járt Mercedes terepjáróval, sőt ausztriai kiruccanásokra sem futotta – legalábbis az interneten olvasható cikkek tanulsága szerint. 2009-ben még tetemes villanyszámla tartozása volt, segélyekből tengődtek.
A Heves megyei Horton élő P. Annamária százhatvanezer forintos villanyszámlával tartozik az áramszolgáltatónak: a két kiskorú gyereket nevelő négyfős család segélyekből és szociális támogatásokból él, mert az anya – közgazdászdiplomával – a környéken nem talál munkát, s technikusi végzettségű férje is csak alkalmi megbízásokat kap. Épp ezért örültek meg a lehetőségnek, amikor meghallották: a rászorultak az elmaradt díj visszafizetéséhez az energiaszolgáltatóktól kaphatnak támogatást, amelyet egy alapítványon keresztül lehet igényelni – írta a Népszabadság.
Hozzáteszik: “A horti család anyagi helyzete, s tetemes tartozása miatt jogosult is lenne a segítségre, azt azonban mégsem kaphatják meg. A horti önkormányzat illetékesei a támogatásért folyamodó P. Annamáriának azt mondták: a falunak nincs pénze arra, hogy a tízszázalékos önerőt befizesse, ezért nem is fogadnak be a helyiektől ilyen kérelmeket. A patthelyzetet nem lehet megoldani, az asszony önállóan, magánszemélyként nem kérhet támogatást az alapítványtól.”
Nem elképzelhetetlen, hogy az asszony ekkor tervezte el azt, hogy ő bizony vállalkozó lesz, mert magánszemélyként nem tud segélyekért és támogatásért folyamodni. Pedig ekkor elkeserítő volt az anyagi helyzete – legalábbis a lap szerint.
“Mindez a horti P. Annamáriát nem vigasztalja. Úgy tűnik, ő – habár rászorulna – egyelőre nem juthat támogatáshoz. Azt mondta, most csak abban bízik, hogy október 15-ig az áramszolgáltató nem kapcsolja ki náluk az áramot.”
Az asszonyról a cikkben közgazdászdiplomásként írnak, amit az általa megjelölt főiskolán egészen biztosan nem szerzett meg.
Nos, ha a honlapon említett 18 év szakmai tapasztalattal rendelkező nő diplomás könyvelőként, szociális segélyt igényel, tetemes tartozásokat halmozva fel, kérdés, mennyire jól végzi munkáját…feltéve, ha valóban könyvelő, közgazdászdiplomával. Az is biztos, hogy már volt kétszer két év felfüggesztett büntetése hasonló cselekmény miatt, a mostani ítéletbe pedig ez beleszámított, így kapott 7 év letöltendő szabadságvesztést – vélekedik az egyik károsult.
Taníts, Mester! Nulla árbevétel, növekvő alkalmazotti létszám – ezt hogy csináltad?
A nő nevén a Nemzeti Cégtár nyilvántartása szerint több cég is szerepelt, de ma már csak egy működik. Ennek a vállalkozásnak Annamária élettársa (adatlapja szerint a férje) az ügyvezetője. A könyvelőirodát most ez a cég működteti, honlapjukon szereplő szolgáltatások között pedig könyvelés, bérszámfejtés, adótanácsadás is szerepel.
Az, hogy büszkék az általuk biztosított minőségre és a munkájukért felelősséget vállalnak, nyilván csekély vigasz a megkárosított vállalkozók számára…
A SPIRIK Könyvelő Korlátolt Felelősségű Társaság “kényszertörlés alatt” áll. A céget 2014-ben jegyezték be és “kényszertörlés alatt” 2015. októberétől áll. Árbevétele 0.00 MFt volt, 5-9 fős létszámmal dolgozott.
Az ANI&SPIRIK Kőnyvelő Korlátolt Felelősségű Társaság jelenleg is működik, a céginfón szereplő adatok szerint 2015.11.19-én hozta létre ezt a kft-t, aminek fő tevékenységeként számviteli, könyvvizsgálói, adószakértői tevékenység van megjelölve. Izgalmas adat, hogy ebben az évben is 0 Ft árbevétele volt a cégnek, alkalmazottainak száma pedig 10-19 fő lett. Olyannyira sok munkájuk lehetett, hogy adminisztrátori munkakörbe több álláshirdetést is feladtak, azonban az talány, hogy miből finanszírozta az alkalmazottak bérét a cég, ha nem volt árbevétele? És vajon ez miért nem tűnt fel az adóhatóságnak?
A Nemzeti Cégtár a még most is működő kft adatainál felhívja a figyelmet arra, hogy a magas kockázatú kapcsolt vállalkozások aránya 100%-os.
Információink szerint P. Annamária további bűncselekményeket is elkövetett, amelyek vádemelési javaslattal már a bíróság asztalán hevernek. Közösségi adatlapja szerint P.A. nem aggódja halálra magát. Még ha csak a nyaralás és nem inkább az ügyészség az oka, de felfüggeszti eddigi igen eredményes munkáját.
“Viszlát, Magyarország!” P.A.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS