Információnyújtással és közlekedéssel kapcsolatos kérdésekre adott válaszokat hétfő délután az a sajtótájékoztató, amelyet a 17. FINA Világbajnokságot szervező és lebonyolító Bp2017 Nonprofit Kft. hívott életre.
Borsa Miklós, a Nonprofit Kft. szóvivője a sajtótájékoztatón elmondta, a 17. FINA Világbajnokság szervezői Forró Drótot hoztak létre, amely +36/1-90-70-500-as számon már elérhető. Az információs vonal harminc munkatársa angol és magyar nyelven állnak az érdeklődők rendelkezésére, és elsősorban az eseményekkel, jegyekkel, utazási lehetőségekkel, turisztikai programokkal kapcsolatos általános információkat biztosítják, illetve kezelik az esetlegesen felmerülő panaszos eseteket is. Emellett a menürendszer segélyhívás indítását is lehetővé teszi. A vonal július 6-tól július 30-ig éjjel- nappal hívható, ezen időszakon kívül reggel hattól este tízig fogadja a hívásokat egészen augusztus 22-ig, a Masters Világbajnokság végéig,
A tájékoztató másik fontos témája a sportesemény alatti közlekedés volt. Varga Csaba, a Bp 2017 Nkft. üzemeltetési- és logisztikai menedzsere hangsúlyozta, hogy a legnagyobb érdeklődéssel kísért úszóversenyek, illetve a műugrás otthonául szolgáló Duna Aréna környékén összesen 1500 autó parkolhat, több helyszínen. A legnagyobb számban a Duna Pláza bevásárlóközpontnál egy elzárt területen, amely csak érvényes világbajnoki belépőkkel vehető igénybe. Innen menetrend szerinti buszjáratokkal lehet eljutni a létesítményhez. Ezen kívül a Müpánál és a Műegyetem rakparton is ingyenesen lehet parkolni érvényes jeggyel, innen menetrend szerinti hajójáratokkal tudják megközelíteni a Duna Arénát a sportrajongók. Varga Csaba hangsúlyozta azt, hogy a kerékpárral érkezőknek 480 férőhelyes, ingyenes használható biciklitárolót létesítettek a helyszínen.
Tarsoly András, a BKK Zrt. Tömegközlekedési Divíziójának Közlekedésszervezési vezetője a közösségi közlekedés változásait foglalta össze, miszerint a helyszínekhez kapcsolódó járatokat sűríti a BKK. A Duna Arénánál sűrűben jár majd az 1-es villamos, a 3-as metró és a 26-os busz. A pólómérkőzések helyszínéül szolgáló margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda valamint a Margitszigeti Atlétikai Centrumban létrehozott szurkolói központ megközelítéséhez a szakember a 26-os buszok mellett a szintén sűrűbben közlekedő 4-6-os villamost ajánlja. A Batthyányi téri óriás toronyugró helyszínt a 2-es metróval, míg a városligeti lelátókat az 1-es metró sűrített szerelvényeivel lehet a legegyszerűbben megközelíteni. De korlátozásokra is kell számítani a rakparton közlekedő 2-es, 19-es és 41-es villamosokkal, illetve a városligeti trolibuszjáratokkal kapcsolatban.
“A legzöldebb közlekedés” híveinek jó hír lehet az, hogy 11 új gyűjtőállomással és 200 kerékpárral bővült a MOL Bubi közbringrarendszer, ezáltal már 123 helyszínen 1486 kerékpárral várja használóit. Új gyűjtőállomás létesült például a Duna Aréna előtt, a Forgách utcánál, az Árpád hídi metróállomás és a József Attila Színház mellett, a Párkány utca–Viza utca, a Kárpát utca–Tisza utca, a Népfürdő utca–Dunavirág utca, a Gogol utca–Pozsonyi út találkozásánál is.
Egyébként lényeges hangsúlyozni, hogy a Duna fontos közlekedési útvonala lesz a világbajnokságnak. A Mahart Passnave Kft. és a Bp2017 Világbajnokságot Szervező és Lebonyolító Nonprofit Kft. együttműködési megállapodása értelmében ugyanis hajókkal szállítják a verseny helyszíneire a nézőket. A 20 percenként induló körjáratokkal környezetkímélő módon tehermentesítik a tömegközlekedést, hiszen egy hajó akár 250 vendéket is szállít, ami 60-70 autónak felel meg, de országimázs erősítő hatása is van annak, hogy ilyen különleges módon tudnak eljutni akár a versenyzők, akár a szurkolók a megmérettetések helyszíneire. Kiemelendő tény, hogy a tizenkét új kikötő is létesült, amelyeket az események után a budapesti és a Dunakanyar menti menetrendi hajós közlekedésben használnak majd.
Fotó: Horváth Péter Gyula- PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS