A segítségnyújtás folyamatban, azokat a tanulókat is bekapcsolják a távoktatásba, akiknek nincs megfelelő eszközük vagy internetkapcsolatuk – hangsúlyozta Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) infokommunikációért felelős helyettes államtitkára a Magyar Nemzetnek. Az államtitkár szerint Magyarországon felelős és ambiciózus döntés született a digitális oktatás bevezetésével.
A napilap hétfői számában megjelent interjúban az államtitkár úgy vélekedett, hogy egyes országokban kényszerűségből a tanítás teljes elengedése mellett döntöttek, mert nem tudták volna elérni, hogy a tanulók többsége továbbra is részt vehessen az oktatásban. Magyarországon viszont felelős és ambiciózus döntés született a digitális oktatás bevezetésével. Solymár Károly Balázs úgy fogalmazott, hogy Magyarország az emberi élet és egészség védelmének elsőbbsége mellett sikerrel célozta meg az oktatási rendszer minél kisebb sérelemmel járó átállítását.
Hangsúlyozta:
a segítségnyújtás folyamatban van azon tanulók bekapcsolásáért is, akiknél a megfelelő eszközök vagy az internetkapcsolat hiánya miatt még felmerülhetnek nehézségek.
Az államtitkár a tapasztalatokról szólva elmondta, hogy az intézményvezetők, pedagógusok azonnal reagáltak a rendkívüli helyzetre.
Mára összességében eredményesnek nevezhető ez a példa nélküli akció. Feladatokat kiküldeni, házi feladatot visszaküldeni, a virtuális térben tanórát tartani az intézmények nagy többségében már üzembiztosan sikerül
– összegzett.
Ismertetése szerint az ITM elindította a Digitális jólét program koordinálásával a Digitális összefogás kezdeményezést, amelyben a digitális ágazat szereplői a magyar polgárokra nehezedő terhek csökkentésén dolgoznak. A szektor mára több, mint 180 digitális megoldással, alkalmazással, szolgáltatással áll rendelkezésre, egymillió munkavállaló otthoni munkáját, valamint közel 1,6 millió diákot és kétszázezer tanárt segítve. A felajánlások hozzájárulnak ahhoz is, hogy a több, mint kétmillió 65 évnél idősebb állampolgár digitális úton kapcsolatot tarthasson családtagjaival, barátaival, így mérséklődjön a korosztály veszélyeztetettsége.
Ingyenesen elérhetővé váltak vírusírtó rendszerek, dolgozatírás-hitelesítő rendszerek, filmadatbázisok és az egészségügyben dolgozókat támogató alkalmazások is
-részletezte.
A távoktatás összességében sikeres, de a távolabbi jövőben is elengedhetetlen lesz a tanárok és a diákok közötti kapcsolat
– tette hozzá az államtitkár.
Forrás: MTI/Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS