Egy óbudai székhelyű álbrókercég hosszú hónapok óta nem fizeti ki az ügyfeleit, hiába kérik vissza a pénzüket – írta a Blikk. A lap információi szerint a kft.-nek mintegy kétszáz pórul járt befektetője lehet, akiknek összes követelése elérheti a tízmilliárd forintot. Van, aki már lassan egy éve vár hiába a pénzére.
Több mint 40 százalékos éves kamatozást ígért ügyfeleinek egy óbudai cég, ám sokan bedőltek a gyanúsan magas hozamnak, és odaadták pénzüket az álbrókereknek. Az egyik károsult, K. György a Blikknek elmondta: ismerősei ajánlották neki a céget, mert nagyon kedvező kamatot kínált a megtakarításokra. A férfi a cég irodájában adta oda a pénzt 2014 novemberében annak az üzletkötőnek, aki pár hónappal korábban még a cég ügyvezetője és tulajdonosa is volt. A kölcsönszerződés szerint az éves kamat több mint 40 százalék volt, K. György pedig rendszeresen kapta a számlakimutatásokat a cégtől, hogy hízik a pénze.
Tavaly februárban jeleztem, hogy márciusban lejár a futamidő, és szeretném kivenni a pénzem, de nem reagáltak. Többszöri felszólítás után vették fel velem a kapcsolatot, de azóta is hitegetnek azzal, hogy hamarosan lesz pénzük és akkor kifizetnek.
Noha minden jel arra mutat, hogy a cég klasszikus piramisjátékot űzött, amelynek keretében mesés hozamokkal csalta ki a befektetők pénzét, a rendőrség nem látott bűncselekményre utaló jelet. A károsultak egy csoportja ugyanis csalás miatt feljelentette a céget, de a rendőrség meglepő módon nem rendelt el nyomozást, noha megállapította, hogy a cég nem fizette vissza az ügyfelek pénzét.
Az elkövetőnek tudnia kell arról, hogy a megtévesztett tévedésben van, és ennek következtében kára keletkezik
– írta a III. Kerületi Rendőrkapitányság, amely azt javasolta, hogy polgári peres úton próbálják behajtani követelésüket. Ugyanakkor a jegybank piacfelügyeleti eljárást kezdeményezett a cég ellen.
Egy közelmúltbeli ügyfélbejelentés alapján értesültünk az érintett kft. tevékenységéről. A társaság nem rendelkezik a Magyar Nemzeti Bank (MNB) tevékenységi engedélyével pénzügyi szolgáltatás végzésére
– nyilatkozta a lapnak Binder István, az MNB szóvivője. Eközben az álbrókercég jelenleg is működik, a honlapján borsos áron hirdet brókertanfolyamokat. A Blikk fölhívta a károsultakkal kapcsolatot tartó cégalapítót, Cs. Emőkét, aki a mai napig is hitegeti az ügyfeleket, hogy hamarosan megkapják a pénzüket. Ő azt állította: már nem dolgozik a cégnél, így nem tud segíteni. Ehhez képest a napilap birtokában lévő bizonyítékok szerint a nő most hétfőn is küldött a cég nevében sms-t a károsultaknak, amelyben éppen az ügyvéd betegségére hivatkozott.
Az engedély nélküli pénzügyi szolgáltatók esetében a rokonoktól, ismerősöktől érkezett megnyugtató jelzések sem jelentenek biztonságot, mely szerint nekik magas hozamokat fizetett ki az adott szolgáltató: az ilyen típusú ügyleteknél gyakorta a később szerződők befizetéseiből teremtik elő a korábbi ügyfelek hozamait – írta az MNB.
Forrás: Blikk. Vezető fotó: Biharlap.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS