Rákay Philip közösségi oldalán kommentálta a Soros György-féle CEU Democracy Institute által szervezett online konferenciát, amelyen a Momentum európai parlamenti képviselője, Cseh Katalin is részt vett. Mint a legtöbb európai liberális eszmecserének, így természetesen ennek is központi témája a jogállamisági elv és annak megvitatása volt, amellyel kapcsolatban a moderátor az EU első totalitárius rendszereként hivatkozott Magyarországra. A kommunikációs szakember posztjában pontokba szedte a magyar képviselőnő észrevételeit, illetve arra vonatkozó ajánlásait, hogy az uniónak milyen retorziókat kellene kilátásba helyeznie hazánkkal szemben annak érdekében, hogy a liberális erők kerüljenek hatalomra 2022-ben.
Rákay Philip következőket írta közösségi oldalán:
Cseh Katalin a CEU-n feketelistát és vádemelést követelt…Tegnap Soros György privát szellemi pezsgőfürdője, a CEU Democracy Institute online eszmecserét szervezett, a liberálisok egyik kedvenc gumicsontját – a jogállamiságról szólót – elővéve. Cseh Katalin európai parlamenti képviselő és Didier Reynders, uniós biztos beszélgetését Laurent Pech professzor moderálta, aki roppant tárgyilagosan csak „az EU első totalitárius rendszereként” hivatkozott hazánkra. Bravó! Talán ezek után meg sem lepődünk, milyen hangulat uralkodott a szélsőliberális demokráciamagyarázók becses társaságában… Volt itt minden: hazánk megrendszabályozása, befolyásolás, vádemelés, korrupció, migránsok miatti beavatkozás, uniós pénzcsapok elzárása, korrupciós feketelista! Cseh Katalin is lubickolt ám rendesen az övéi között, egyebek mellett ilyeneket volt képes kinyilatkoztatni Magyarországról: a magyar kormány nem veszi figyelembe a jogállamiságot és nem európai demokráciaként működik. Nem azt kérem az Európai Uniótól, hogy avatkozzon be a választásokba, vagy váltsák le a magyar kormányt, hiszen ez az ellenzék feladata. De azért érdeklődnék, mikor tesznek valós lépéseket a magyar jogsértések ellen, hiszen a Bizottságnak minden eszköze megvan ehhez. Miért nem használja ezeket hatékonyabban? Például a Magyarországnak járó uniós pénzek befagyasztásával. Az Európai Tanácsban a lengyel-magyar vétó óta autokrata vezetőnek tartják a lengyel és a magyar miniszterelnököt. Az Uniónak kellene cselekednie, mert a magyar legfőbb ügyész nem emel vádat bizonyos ügyekben. Nem csak Magyarországot kellene figyelnie az Uniónak, hanem minden tagállamot, mert máskülönben „mini-Orbánok” fognak felbukkanni. A CEU, vagy épp a menedékkérőkről szóló törvény ügyében elvárom az EU-tól, hogy valós lépéseket tegyen a magyar kormány ellen. Európai feketelistát kell létrehozni és keményen vádat kell emelni azon üzletemberekkel szemben, akik politikai kapcsolataik révén gazdagodtak meg.
Na, ennél a pontnál azért összerezzenhettek a sokat próbált, hálózati elvtársak. Politikai kapcsolatok és befolyásolás – azaz korrupció – révén megszerzett mesés vagyon? Kire gondolhatott Katalin, a nagy gondolkodó? Talán ő már annyira haladó, hogy még a CEU-n sem tudják lekövetni… Ha komolyan vesszük Katalin szavait, ki más, mint maga Soros lehetne a megálmodott feketelista örökbérletes, első helyezettje! Hiába, na: modern és egyben bátor ez a momentumos zseni… Katalin, azért csak óvatosan, nehogy a végén még bajod legyen ebből! Mert nem mindegy ám, hogy korrupciós feketelista, vagy a Soros-hálózat fizetési listája! Az első ugyanis a második előfeltétele! Tudod te ezt, pontosan tudod…
– írta bejegyzésében Rákay Philip.
Forrás: Facebook; Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS