A Jobbik értékelése szerint a Fidesz veszélyezteti az emberek biztonságát azzal, hogy nem akarja a parlament napirendjére venni a honvédelmi törvényre vonatkozó javaslatukat.
Mirkóczki Ádám, az ellenzéki párt szóvivője keddi közleményében arra reagált, hogy Gulyás Gergely, a kormánypárt frakcióvezető-helyettese jelezte: nem támogatják annak a jobbikos módosító indítványnak a napirendre vételét, amelynek célja, hogy kormányhatározatban megállapított 1-es vagy 2-es fokozatú terrorfenyegetettség elrendelése után a honvédség fegyverhasználati joggal vehessen részt az államhatár őrzésének biztosításában, továbbá belföldi erőszakos cselekmények elhárításában.
Konstruktív hozzáállást várnak el az emberek biztonságát érintő kérdésben minden politikai erőtől – közölte a jobbikos politikus, aki a brüsszelihez hasonló tragédiák elkerülésére hivatkozva jelezte: frakciójuk kérni fogja a kezdeményezés napirendre vételét.
Mint ismeretes, április 1-jére, péntekre hívta egyeztetésre a parlamenti frakciók vezetőit Pintér Sándor belügyminiszter az ország biztonsága érdekében szükséges lépésekről, a terrorizmus elleni intézkedésekről – közölte Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezető-helyettese keddi budapesti sajtótájékoztatóján. Jelezte, Pintér Sándor megjelölte azt az öt témakört is, amelyben a kormány a Belügyminisztériumra bízta a szükséges törvényjavaslatok kidolgozását.
A tervek között szerepel, hogy a Szervezett Bűnözés Elleni Koordinációs Központ a megelőzés szempontjából kulcsfontosságú nyilvántartásokhoz a jövőben közvetlenül férjen hozzá. Továbbá tilthatóvá tennének olyan kommunikációs eszközöket, amelyeknél a hatóság nem tud élni az engedélyezett adatmegismerés jogával – tájékoztatott Gulyás Gergely.
A tervezett törvénymódosításokkal azt is el akarják érni – folytatta -, hogy terrorcselekmény bekövetkeztekor korlátozni lehessen a polgári adatforgalmazást, valamint a veszélyes áruk szállítását. Emellett bővítenék a rendőrség adatkezelési lehetőségét az államhatár- és létesítményőrzési feladatok ellátása során.
MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS