Kétséges, hogy pontosan mire jut majd Judith Sargentini európai parlamenti (EP-) képviselő, aki a magyar jogállamiság helyzetéről szóló jelentést készíti, hiszen a jogállamiság, mint definíció nem szerepel semmilyen uniós szerződésben – mondta Törcsi Péter, az Alapjogokért Központ kutatási igazgatója szerda reggel az M1 aktuális csatornán.
Az elemző szerint ennek tükrében félő, hogy bármire azt lehet mondani, szembe megy a jogállamisággal, ami az adott képviselő ízlésének nem megfelelő. Hozzátette, a vizsgálatok, amelyek Magyarországgal szemben zajlanak, inkább politikai szempontokat tartalmaznak. A műsorban felidézték, Judith Sargentini találkozott a Helsinki Bizottság és a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) képviselőivel. A PestiSrácok.hu stábja is megpróbálta a külügyminisztérium épülete előtt megkérdezni a képviselő asszonyt, hogy ha rajta múlna hazánk jövője, akkor milyen döntést hozna.
Ahogy az lenni szokott, érdemi választ nem kaptunk, ellenben Magyar Levente, a külügyi tárca parlamenti államtitkára portálunknak adott villáminterjújában kifejtette: a magyar kormány nem alkuszik, mindenképp szeretné dűlőre vinni a vitát a jogállamisággal kapcsolatban. A parlamenti államtitkár kifejtette: nehéz mit kezdeni a brüsszeli LIBE-bizottság munkájával, de a kormány törekszik arra, hogy a vitát dűlőre vigye. Hozzátette:
Brüsszelben, percepciókkal és benyomásokkal akarják megállapítani, hogy hazánkban sérül a jogállamiság.
Törcsi Péter Judith Sargentini és a jogvédő szervezetek talákozójára reagálva azt mondta, valószínű, hogy ezek a civil szervezetek képviselik azt a véleményt a magyar közjogi helyzetről, amelyik illeszkedik a Magyarországgal szemben kritikus más EP-képviselők véleményéhez.
Ugyanaz a prekoncepció, ugyanaz az előítélet mozgatja őket, mint a Magyarországon tartózkodó Judith Sargentinit
– fűzte hozzá.
Forrás: MTI, PS, fotó: Horváth Péter Gyula/ PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS