Budapest Főváros Kormányhivatala törvényességi felügyeleti eljárás keretében, az arányosság és szükségesség elve alapján vizsgálta Niedermüller Péter (DK) erzsébetvárosi polgármesternek a Czeglédy és Társai Ügyvédi Irodával kötött 29 millió forintos szerződését – közölte a Magyar Hírlap megkeresésére a kormányhivatal sajtófőnöke.
Nyerges Zoltán a lapnak elmondta: Niedermüller a veszélyhelyzet idején fennálló jogköreire hivatkozva átruházott hatáskörben, polgármesteri döntésként kötötte meg a szerződést. A kormányhivatal korábban megküldött körlevelében kötelezte az önkormányzatokat, hogy az átruházott hatáskörben meghozott döntéseket és az azokat megalapozó dokumentumaikat haladéktalanul küldjék meg a törvényességi felügyeletet gyakorló kormányhivatalnak – hangsúlyozta a szóvivő a Magyar Hírlapnak, amely arra is kitért, hogy ezeket azonban az önkormányzat nem küldte meg, ezért a kormányhivatal vizsgálatot indított és felszólította a jegyzőt, hogy pótolja a mulasztást. A lap szerint a törvényesség őrével közölték azt is: ha nem áll rendelkezésre ilyen dokumentum, indokolja, miért került sor a szerződéskötésre.
Az újság rámutat, hogy a jegyző a hivatalnak megküldött válaszában kizárólag a szerződésben rögzített feladatokra tért ki, a halaszthatatlansághoz fűződő indokokat nem ismertetett. A megbízási szerződésből kitűnik, hogy annak tartalma általános feladatellátásra vonatkozik, ebből következően az a veszélyhelyzetben jelentkező feladatokon túlmutat. A kormányhivatal vizsgálatában mindezek alapján megállapította: a szerződéskötés módja jogsértően történt. A döntést csak az illetékes kerületi bizottság hozhatja meg, de majd a veszélyhelyzet megszűnését követően. A szóvivő a lapnak elmondta továbbá azt is, hogy a kormányhivatal törvényességi felhívásában felszólította a polgármestert: harminc napon belül szüntesse meg a törvénysértést és helyezze hatályon kívül a döntésről szóló jogsértő határozatot – írta a napilap.
Forrás: Magyar Hírlap; Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS