Az első riói nap igencsak elkényeztetett minket, de természetesen nem lehet mindig magyar aranyeső. A legjobb hírek vasárnap az uszodából érkeztek, a legjobb eredményt Kapás Boglárka érte el, aki pontszerző, negyedik helyen csapott a célba.
Az úszóversenyek előfutamait szokás szerint este hat órakor rendezték, az elődöntőket, illetve a döntőket pedig éjjel 3 óra után. Három futamban voltunk érdekeltek, és a mérleg kedvező lett. Kozma Dominik remek úszással, futamában szinte végig az élbollyal tartva jutott elődöntőbe kora este, azonban nem tudta megismételni ezt a formáját éjjel. Elmondása szerint már a beugráskor kiújult egy lábhúzódása, és már akkor érezte, hogy nem lesz jó. Végül 1:47,53-as ideje csaknem egy másodperccel gyengébb lett, mint az előfutamban, így összesítésben a 15. helyen zárt.
Kapás Boglárka nagyon nagyot úszott a 400 m gyors döntőjében. Katie Ledecky a várakozást igazolva, messze otthagyott mindenkit, és csaknem két másodpercet rávert saját eddigi világcsúcsára is. A 3:56,46-os idő az összes többi versenyző számára nagyon messze volt, így a második helyért alakult ki tényleges verseny. Kapás a másik amerikai Leah Smith-t és a brit Jazmin Carlint üldözte végig, de annak ellenére nem tudta lehajrázni őket, hogy 1,1 másodperccel megjavította egyéni csúcsát. Kicsit csalódott volt, amiért nem tudott dobogóra állni, de bizakodóan tekint a 800 m gyorsra, amelynél már inkább az állóképesség fontos, így az az erősebb száma.
Miután a férfi 100 m gyorsváltónk nem jutott döntőbe, számunkra Hosszú Katinka elődöntője jelentette a tegnapi úszásnap végét. Az erősebb futamban úszott, így ennek az első három helyezettje egyben az összetett első három helyezettjét is jelenti. Hosszú második helyen lépett a döntőbe, két tizeddel jobbat úszva az előfutamnál, de egyik idővel sem volt elégedett. Az előfutamokat és az elődöntőt is az amerikai Kathleen Baker nyerte, míg az olimpiai csúcsot tartó ausztrál Emily Seebohm csak a 7. helyen jutott döntőbe.
Katie Ledecky-n túl is potyogtak a rekordok tegnap. Adam Peaty világcsúccsal lett olimpiai bajnok 100 m mellen, amelyben Gyurta Dániel Londonban 4. lett, most pedig visszalépett az elődöntő utáni szétúszástól. Női 100 m pillangón, ahol Szilágyi Liliána az elődöntőig jutott, szintén világcsúccsal nyert a svéd Sarah Sjöström. Ugyanakkor az amerikai 4×100 m gyorsváltó nem úszott világcsúcsot, viszont a soraiban minden idők messze legeredményesebb olimpikonja, Michel Phelps már a 19. aranyérmének örülhetett.
Magyar versenyzők női légpisztolyban versenyeztek a lövöldében vasárnap. Tobai-Sike Renáta négy körrel kevesebbet lőtt, mint amennyi a döntőhöz kellett volna, s így 17. lett, a 18 éves Egri Viktória pedig hullámzó teljesítményt nyújtva, a 36. helyen fejezte be a versenyt.
Asztaliteniszben és teniszben is hamar véget ért a magyar versenyzők számára az olimpia. Ez asztaliteniszben papírformának számít, hiszen a második meccsén Pattantyús Ádám, Lovas Petra és Póta Georgina is magasabban rangsorolt ellenfél ellen játszott. Pattantyús és Lovas Petra egyaránt 4:0-s vereséget szenvedett. A továbbjutáshoz Póta állt a legközelebb, aki már 2:0-ra is vezetett észak-koreai ellenfele ellen a tizenhat közé jutásért, és a harmadik játszma végén szettlabdája volt. Innen tudott fordítani 19 éves ellenfele, aki a szoros harmadik szett megnyerése után lendületbe jött, és zsinórban megnyerte a következő három játszmát is, 4:2-vel búcsúztatva Póta Georginát.
Babos Tímea meccsét többször elhalasztották a szél miatt, végül vasárnap este egy sima meccsen kikapott a jóval esélyesebb cseh Petra Kvitová ellen. Párosban több reményt fűzhettünk a magyar szerepléshez, de néhány órával az egyéni versenyből való kiesése után, Jani Réka Lucával az oldalán 6:3, 6:4-re kikapott a román Andreea Mitu, Raluca Olaru kettőstől, így itt is az első forduló jelentette a végállomást magyar szempontból.
Tornában Hidvégi Vid selejtezős 9. helyével éppen lecsúszott a döntőről lólengésben. Ha bárki visszalépne a versenytől, akkor első tartalékként ő ugrana be egy hét múlva, úgyhogy edzésben marad továbbra is. Női tornászunk, Kovács Zsófia női ugrásban eddigi legjobb eredményét érte el a 13. helyezéssel, míg felemáskorláton 24. helyen zárt. Ez a két gyakorlata jól sikerült, talajon azonban egy kiváló gyakorlat legvégén rontott (64. helyezés), míg gerendán egyszer leesett és utána is többször bizonytalankodott, így csak 72. lett. Kovács Zsófia így egyik szeren sem jutott döntőbe, összetettben pedig a 33. helyen fejezte be az olimpiát.
Ökölvívásban két sportolóval van jelen Magyarország Rióban, közülük az egyik igencsak balszerencsés volt. A váltósúlyban (69 kg) szereplő Bacskai Balázst a súlycsoport egyik legjobbjával, a francia Souleymane Cissokhóval sorsolták össze a nyitómeccsre, és noha próbált irányítani, és terelte az ellenfelét, Cissokho hosszabb kezeivel távol tudta tartani őt, emellett pedig gyorsabb és pontosabb is volt. Az első menetet hozta a francia, a másodikban ezért Bacskai rátett egy lapáttal, de a menet vége felé belenézett egy horogba, innentől pedig szétesett a mozgása, így ez a menet is Cissokhóé lett. Az utolsó menetben már mindent egy lapra feltéve kellett támadnia a 2:0-ás hátrányban lévő magyarnak, amiből ismét az ellenfél húzott hasznot, és Bacskai 3:0-ás vereséggel búcsúzott az olimpiától.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS