Díszes társaság jött össze Karácsony Gergely miniszterelnök-jelölti tanácsadó testületében, ahol a tagoknak nem kell azzal a gonddal küszködniük, hogy ne ismernék egymást a régi szép, privatizálós-elkúrós szocialista-szabaddemokrata időkből. A baloldal évek óta saját kétharmadra vágyik, és ha máshol nem is, legalább Karácsony tanácsadói közt legalább megvan a kétharmadjuk a Soros Alapítvány egykori munkatársainak és a néhai SZDSZ holdudvarához tartozóknak. Velük készül „rendszerváltásra” az MSZP által támogatott zuglói polgármester.
Karácsony Gergely tanácsadó testületét a volt uniós biztos, Andor László vezeti, és a baloldal miniszterelnök-jelöltjének politikájára olyan személyeknek van döntő befolyása, mint Bojár Gábor, aki egykor a Soros-alapítvány vezetőségi tagja volt. A Graphisoft-vezérként ismertté vált Bojár akkor vált a kuratórium tagjává, amikor az Halmai Gábor elnöklete alatt 2001-ben elhatározta: keményebben beszállnak a politikába a Fidesz vezette polgári koalíció jelentette „jobboldali veszély” ellenében. Azt is érdemes megjegyezni Bojárról, hogy Halmaihoz hasonlóan sokáig az SZDSZ befolyásos támogatójának számított, tavaly pedig kiderült, hogy ő volt a Momentum legnagyobb mikroadományozója, amíg nem csalódott a fiatalokban.
Soros emberei álltak az MSZP-SZDSZ kormányok mögött, és most is küldetésben vannak
Tagja az úgynevezett Miniszterelnök-jelölti Tanácsadó Testületnek Bozóki András, a Gyurcsány-kormány SZDSZ-es kulturális minisztere is, aki Bojárral egy időben a Soros-alapítvány civil társadalommal foglalkozó East East programjának koordinátora volt Kéri Lászlóval karöltve, és aki a mai napig a CEU oktatója. A volt SZDSZ-es tanácsadók testületének tagjai közé tartozik Wittinghoff Tamás, aki az SZDSZ széthullása óta „függetlenként” Budaörs polgármestere, valamint Orsós Éva, aki Soros alapítványának egyik szakkuratóriumi vezetőségében foglalt helyet, a Horn-kormány idején a Nemzeti és Etnikai Kisebbségi Hivatal elnöke, a Medgyessy-kormányban pedig helyettes államtitkár volt. Kincses Gyula a Soros-alapítvány egészségügyi minőségfejlesztéssel foglalkozó munkacsoportjában tevékenykedett, 2007-ben pedig az SZDSZ jelöltjeként lett a Gyurcsány-kormányban egészségügyi államtitkár, és a tanácsadói testület tagja Kukorelly Endre, aki íróként és volt LMP-s országgyűlési képviselőként ismert, ám a 90-es években a liberális Magyar Narancs főmunkatársa, valamint a Soros-alapítvány kitüntetettje volt.
Az ország eladósítása és az oktatásügy lezüllesztése is ott van Karácsony tanácsadói között
Ott ülnek a testületben Soros által tízmilliókból fenntartott Mérték Médiaelemző Műhely és Igazgyöngy Alapítvány vezetői Polyák Gábor és L. Ritók Nóra is. Polyák Gábor egyébként valaha szintén az SZDSZ bizalmi embere volt, a végóráit élő párt 2010-ben még megpróbáltak az Országos Rádió és Televízió Testület élére ültetni. E körhöz tartozik az energiaklubos Ámon Ada is, akinek az alapítványát 37,5 millióval támogatta az elmúlt két évben a nagylelkű tőzsdespekuláns, tízmillióval pedig a Daróczi Gábor korábbi OSF-programvezető és miniszteri biztos által irányított Romaversitas Alapítványt. Nahalka István is tanácsokat osztogat Karácsony Gergelynek, ahogy azt korábban megtette már a magyar oktatásügy lerombolójaként számon tartott Magyar Bálint SZDSZ-es oktatási miniszternek is.
Végül Vértes Andrást kell megemlíteni, a GKI gazdaságkutató elnökét, aki a Gyurcsány Ferenc lemondását követő miniszterelnöki casting során a bukott kormányfő egyik lehetséges utódjának számított. Vértes 1990 és 1995 között a Soros által gründolt Kék Szalag Bizottság egyik szekciójának társelnöke volt, ez a testület szorgalmazta többek között a nemzeti vagyon kiárusítását.
magyaridok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS