Olyannyira nem haveri céggel végeztették a csillaghegyi fürdő felújítását, hogy egy jogvita keretében 40 millió forintot pereltek vissza a kivitelezőtől, a cég pedig még a korábbi, Demszky-féle vezetésnek is dolgozott, derül ki a Magyar Nemzet cikkéből. A lapnak Szőke László, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. korábbi vezérigazgatója nyilatkozott a felújítással kapcsolatban, aki tényekkel és hivatalos iratokkal alá tudja támasztani, hogy miért kellett megemelni a beruházás költségét a kivitelezés során. A főpolgármester közösségi oldalán jelentette be, hogy feljelentést tett a három évvel ezelőtt átadott fürdő rekonstrukciójával kapcsolatban, ezért a rendőrség jelentős vagyoni hiányt okozó hűtlen kezelés gyanújával indított nyomozást.
Karácsony Gergely egyszerűen hazudik Szőke László szerint, úgy mint korábban nyelvvizsgája, vagy megzsarolása ügyében. Nem véletlen, hogy a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. korábbi vezérigazgatója így vélekedik, hiszen Karácsony megint bizonyítékok nélkül vádaskodott, és természetesen ismét lyukra futott.
Nem is csodálkozom rajta, ugyanis az ellenzéki előválasztáson teljesen leértékelődött, és viccfigurává vált. Most ezzel az üggyel saját szövetségeseinek akarja bizonyítani a rátermettségét és a keménységét
– fogalmazott Karácsony újabb “teljesítménye” kapcsán, ami nem más, mint hogy a főpolgármester és csapata feljelentést tettek a rendőrségen jelentős vagyoni hiányt okozó hűtlen kezelés vádjával, a főpolgármester szerint a Csillaghegyi Árpád Forrásfürdő felújításakor túlárazás és hűtlen kezelés történt a kivitelező haveri cég közreműködésével.
Először is, nem igaz, hogy egy haveri céget bíztunk meg a munkával. Nyílt közbeszerzés útján három pályázat közül a legolcsóbbat választottuk ki. A pályázaton nyertes Kalotherm Kft. a kilencvenes évek óta dolgozik a gyógyfürdő által megrendelt beruházásokon, azaz már Demszky Gábor főpolgármestersége alatt is tevékenykedett. Ezért is tudott jó ajánlatot adni, mert ismeri a budapesti fürdőket
– reagált a feljelentésre a Magyar Nemzetnek Szőke.
A korábbi vezérigazgató cáfolta, hogy indokolatlan kifizetések történtek volna, a megnövekedett költségeknek pedig két oka is volt. A cég eredeti vállalásához képest 13,6 százalékkal növekedő ár egyik oka az volt, hogy régészek hónapokra leállították a munkát, mert találtak egy II. századból való kelta lovaskocsi temetőt. A másik ok: a fürdő része lett egy hetvenes években épült szovjet vasbeton épületrész is, ez sokkal rosszabb állapotban volt, mint amire előzetesen számítottak.
Arra a vádra vonatkozóan, hogy a kivitelezést “haveri céggel” végeztették volna, Szőke elmondta:
Annyira nem volt „haveri cég” a kivitelező vállalkozás, hogy a beruházás után vitáink támadtak a céggel, komoly összeget akartunk a bankgaranciájukból levonni amiben nem voltak partnerek. A Teljesítésigazolási Szakértői Szervet (TSZSZ) kértük fel a szakértői vélemény elkészítésére, ami el is készült, így csak 39,9 millió forintot tudunk levonni a kivitelezőtől, ennyit talált a TSZSZ jogosnak. Ha haveri cég lenne, nem csináltunk volna ilyet.
Megjegyezte, ha korrupt lett volna az intézmény működése, nem történhetett volna meg, hogy a veszteségesből nyereségesbe fordul át a fürdő mérlege. Szőke kinevezésekor– 2010-ben – a regisztrált árbevétel 5,58 milliárd forint volt, míg 2019-ben – felmentése előtt – pedig 18,41 milliárd forint.
Forrás: Magyar Nemzet, Fotó: termalfurdok.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS