A minisztérium nem tett eleget a Judicial Watch vízummentességi program Magyarországra vonatkozó szigorításával kapcsolatos adatigénylésének, ezért a jogvédő szervezet keresetet nyújtott be a tárca ellen.
A Judicial Watch nonprofit jogvédő szervezet 2023. október 19-én közleményben bejelentette, hogy keresetet nyújtott be az amerikai külügyminisztérium ellen, miután az nem tett eleget a vízummentességi program Magyarországra vonatkozó szigorításával kapcsolatos adatigénylésüknek, ezzel megsértette az információs szabadságról szóló törvényt – írja a Judicial Watch nyomán a Mandiner. 2023. augusztus 1-jén a Reuters arról számolt be:
Az Egyesült Államok kedden korlátozásokat vezetett be a magyar útlevéllel rendelkezőkre vonatkozóan a vízummentességi program keretében. (…) A két kormány közötti kapcsolatokat az utóbbi időben megterhelte, hogy Budapest elhalasztotta a Svédország NATO-csatlakozásáról szóló parlamenti szavazást, és Orbán Viktor miniszterelnök nacionalista kormánya korlátozta az LMBTQ-jogokat.
A külügyminisztérium „sebezhetőségre” hivatkozva – amiért Magyarország „közel egymillió embernek” adott állampolgárságot a 2011 és 2020 közötti kilencéves időszakban – a következőket közölte honlapján: „a mai napon értesítettük Magyarország kormányát, hogy a magyar útlevéllel rendelkezők utazására vonatkozó elektronikus utazási engedélyezési rendszer (ESTA) érvényességi ideje két évről egy évre csökken. Emellett a magyar útlevéllel rendelkezők ESTA-jának érvényessége egyszeri használatra korlátozódik.”
A Biden-kormányzatot vezető baloldaliak azért akarják megbüntetni Magyarországot, mert gyűlölik Orbán Viktort, Magyarország konzervatív miniszterelnökét. És miközben megpróbálják megfélemlíteni Magyarországot a bevándorlás miatt, a Biden-kormányzat továbbra is engedélyezi, hogy illegális bevándorlók milliói akadálytalanul jöhessenek az Egyesült Államokba
– mondta Tom Fitton, a Judicial Watch elnöke.
Forrás: Judicial Watch, Mandiner; Fotó: MTI/Pénzjegynyomda (illusztráció)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS