Nem szabad a keresztényeket diszkriminálni azért, mert munkahelyükön a hitükről vagy a karácsonyról beszélnek – mondta Theresa May.
A brit miniszterelnök a Magyar Idők szerint azután beszélt erről a londoni parlamentben, hogy az Esélyegyenlőségi és Emberi Jogi Bizottság (EHRC) nevű brit állami szervezet vezetője, David Isaac közölte: egyre több vállalatban tiltják be az irodai karácsonyi ünnepségeket, mert a munkaadók attól tartanak, hogy megsértik a nem keresztény alkalmazottakat. A miniszterelnök közölte, egyetért azzal a nemrég nyilvánosságra hozott jelentéssel, amely szerint „a kereszténységet ünnepelni kell, nem becsmérelni”.
„Az adventi időszakban vagyunk, országunkban erős hagyományai vannak a vallási toleranciának és a szólásszabadságnak, keresztény örökségünkre mindannyian büszkék lehetünk”
– hangsúlyozta Theresa May. A keresztény ügyvédeket tömörítő brit egyesület, a The Lawyers’ Christian Fellowship szóban forgó jelentése – amelyre a kormányfő is hivatkozott – figyelmeztet: a társadalom kezdi elfelejteni, hogy a modern szabadságjogok a Biblián alapulnak. A társaság szerint senkinek nem kellene szégyenkeznie amiatt, hogy hite alapján alkot véleményt társadalmi és politikai ügyekről.
Büntetés a másságról megfogalmazott más gondolatokért
Hamarosan közzéteszi saját jelentését az Esélyegyenlőségi és Emberi Jogi Bizottság is, amely hevesen bírálja a keresztényeket diszkrimináló és a karácsony megünneplését megtiltó vállalatokat. A jelentés említést tesz többek között Adrian Smithről, akire azért róttak ki büntetést, mert Facebook-oldalán azt írta, a melegházasság engedélyezése az esélyegyenlőség vadhajtása. De szó lesz Nadia Eweidáról is, a British Airways légitársaság alkalmazottjáról, akit azért függesztettek fel állásából, mert nem volt hajlandó levenni a nyakában ezüstláncon viselt diszkrét keresztet.
„Úgy gondoljuk, a demokratikus társadalom ismérve az, ha tiszteletben tartjuk embertársaink jogát a véleménynyilvánításhoz, még akkor is, ha azzal nem értünk egyet”
– véli az EHRC. Theresa May nemrég a The Sunday Timesnak azt mondta, gyakorló keresztény hívőként Isten jelenti számára a hajtóerőt, s a hite vezérli akkor, amikor olyan kihívásokkal kell megküzdenie, mint a Brexit. A kormányfő vallásos családban nevelkedett, édesapja anglikán pap volt.
Forrás: Magyar Idők
Facebook
Twitter
YouTube
RSS