Ahogy az lenni szokott, ismét lejárató cikket igyekezett megírni Orbán Viktorról a The Times, amely a közelgő választások kapcsán foglalkozott a magyar miniszterelnökkel. Az írást a Magyar Idők szúrta ki. A liberális lap gyűlöletkampánnyal vádolja a magyar kormánypártot, és elrettentésül azt írja: Steve Bannon hősnek merte nevezni Orbánt. Azt viszont tréfásnak tartják, hogy Jean-Claude Juncker diktátorként köszöntötte pár éve a magyar miniszterelnököt. A cikket nem úgy fogadták az olvasók, ahogyan azt a szerkesztők remélték, sokan köpködés helyett inkább kiálltak Orbán Viktor mellett.
Megpróbálta lejáratni Orbán Viktort a The Times. A lap idéz Szél Bernadettől, aki szerint hazugságok jelentek meg Magyarországon a migráció kapcsán, de szó van Gulyás Mártontól is, illetve az általa remélt ellenzéki összefogás szükségességéről. A cikk elismeri azonban, hogy ez nagyon nehezen fog menni az eltérő érdekek miatt.
A „gyűlöletkampány” kapcsán természetesen nem esik szó az ellenzék alpári fenyegetéseiről, szerintük ugyanis ilyet csak a kormánypárt csinálhat. Még arra is vették a fáradtságot, hogy megszólaltassanak egy 72 éves ingatlantulajdonost, aki szörnyülködve meséli, hogy szomszédja teljesen bedől a „kormánypárti szólamoknak”, valamint egyes röplapoknak, és fél attól, hogy migránsok költözhetnek be üres ingatlanokba.
A The Times szerint Orbán alatt „az autokrácia határára sodródott az ország” ugyanakkor kénytelenek idézni egy fideszes politikust is, aki emlékeztet arra, hogy gazdasági fellendülés tapasztalható Magyarországon.
A lap arra nem számított, hogy a cikket egyáltalán nem úgy fogják fogadni az olvasók, ahogy azt a szerkesztők tervezték. Sokan kiállnak Orbán Viktor mellett.
Íme néhány olvasói hozzászólás:
„Hihetetlen, hogy több EU-s országban nem akarják felismerni azt a tényt, hogy a migránsok behívása trójai faló volt. Hány támadás történt Nagy-Britanniában, Franciaországban, Németországban? Azok a muszlimok, akik ezeket elkövették, valamikor ők is ”menekültek„ voltak. Egyetértek Orbánnal, és nem érdekel, ha azt mondja a kampányában, hogy az EU vezetői eladták a saját országukat.”
„Inkább Orbánra szavaztam volna a mi bevándorláspárti pártjaink helyett.”
„A Munkáspártnak a tömeges, ellenőrizetlen bevándorlást segítő politikája miatt számos problémával kell szembenéznünk, amely mindannyiunkat érint: lakhatás, oktatás, egészségügyi szolgáltatások, munkahelyek, nem beszélve az utcai gyilkosságokról, a fiatal lányok megerőszakolásáról és abúzálásáról, meg a többi problémáról.”
„Ha Orbán nálunk indulna, földcsuszamlásszerű győzelmet aratna.„
”A Torykat (az angol konzervatív párt) is magába szippantotta a nagy üzlet. Nincs már olyan népszerű párt, amelyre szavazhatnánk. Mindez azt jelenti, hogy veszélyben a demokráciánk és a nemzetünk. Magyarország és a többi kelet-közép-európai állam, Lengyelország, Szlovákia, Csehország, Szlovénia és Ausztria is olyan kormánnyal rendelkezik, amely számára az ő nemzetük és az ő népük az első. És nemet mondanak a bevándorlásra, különösen a Közel-Keletről és Észak-Afrikából érkező hordákra, amelyeket egyszerűen képtelenség integrálni.”
Forrás: Magyar Idők; Fotó: The Times
Facebook
Twitter
YouTube
RSS