A járvány hazai terjedése esetében egy kis időt nyert Magyarország. Sikerült azokat az intézkedéseket időben meghozni, amelyekkel lassítani lehet a betegség terjedését- derült ki Müller Cecília beszámolójából. Egy ember ismét elhunyt, így kilencre emelkedett a járvány magyar áldozatainak száma. A legutóbbi áldozat egy fiatalabb nő, aki számos krónikus megbetegedésben szenvedett, köztük szív- és keringési betegségekkel és több más anyagcsere-betegséggel küzdött – mondta az operatív törzs keddi sajtótájékoztatóján az országos tisztifőorvos.
Az Operatív Törzs keddi sajtótájékoztatóján Lakatos Tibor elmondta, hogy a magyar határokon a ma reggelben csak horvát viszonylatban van a kilépő irányba jelentős torlódás, és Parassapusztánál a belépő irányba. Azt is kiemelte, hogy megjelentek a rendeletek a legújabb gazdaságvédelmi intézkedésekről. Arról is beszámolt, hogy a megyei védelmi bizottságok megkezdték a védekezést, és koordinálják a lépéseket.
Egyre több csaló próbál előnyt nyerni a mostani helyzetből. 14 eljárás indult a csalókkal szemben eddig, és a rémhírterjesztés esetében 16 ember ellen indult eljárás.
Közzétette: Magyarország Kormánya – 2020. március 24., kedd
Arról is beszámolt, hogy reggel leszállt az a gép, ami jelentős mennyiségű egészségügyi eszközt hozott Kínából: több mint 3 millió maszk és 100 ezer teszt érkezett, valamint 86 lélegeztetőgép.
Eljutott a megfelelő védőeszköz a kórházakba.
-ismertette Lakatos Tibor.
Az elmúlt 24 óra során összesen 177-en szegték meg a házi karantént. 24 személy helyszíni bírságot kapott, 130 ember ellen pedig eljárás indult. Az üzletek szabályszegései miatt 40 eljárás indult.
Az országos tisztifőorvos a tájékoztatón elmondta, hogy hazánkban 187-re emelkedett a koronavírus-fertőzéssel azonosítottak száma. Hangsúlyozta, hogy bárki megfertőződhet, és bárki megfertőzhet valaki mást. Hangsúlyozta:
A vírus bárhol jelen lehet.
Az újabb áldozatról a tisztifőorvos elmondta, hogy egy fiatalabb nő hunyt el, aki számos krónikus megbetegedésben szenvedett, köztük szív- és keringési betegségekkel és több más anyagcsere-betegséggel küzdött. Müller Cecília mindenkinek megköszönte, hogy betartják a tanácsaikat, az időseknek pedig azt, hogy önként vonultak karanténba. Közlése szerint az összes fekvőbeteg-ellátó intézmény bevonódott a fertőzöttek ellátásába. A háziorvosi rendszert is racionalizálják annak érdekében, hogy csökkentsék a kontaktusok számát. Ismételten kérte az idős, beteg emberektől és a kismamáktól, hogy maradjanak otthon. Müller Cecília kiemelte, hogy fokozottan vigyáznak az egészségügyi dolgozókra, köztük is vannak krónikus betegek, de ők olyan munkát végeznek, mely során nincs közvetlen emberi kontaktus.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS