Az egekbe szökött a költséghatékony kínai (elektromos) fűtőtermékek iránti kereslet Európában a magas energiaárak, illetve az elhúzódó infláció miatt – mutat rá a Global Times. A portál kiemeli, hogy a kínai gyártók éjjel-nappal dolgoznak, hogy megbirkózzanak a rekordokat megdöntő megrendelésekkel.
A kínai lap hangsúlyozza, hogy azon kívül, hogy a kínai elektromos fűtésre használható termékek megfelelnek a biztonsági és stabilitási szabványoknak (például a tűzveszély elkerülése érdekében), kedvező áron is kaphatók, ami megmagyarázza, miért használják őket széles körben az európaiak. A portál továbbá kiemeli, hogy az elektromos takarók, kézmelegítők és melegítő palackok a legnépszerűbb termékek Európában. Ezen túlmenően az elmúlt három hónapban a termoszos palackok iránti kereslet éves szinten 89 százalékkal, a takarók iránti kereslet pedig 31 százalékkal nőtt. Az egekbe ugrott kereslet miatt pedig egyes megrendelésekre hónapokat kell várni.
A rohamosan növekvő kereslet eredményeképpen a gyártósorok pedig már nemcsak Kínába pörögnének – nem kevés gyártó gondolja azt, hogy megéri terjeszkedni Európában is. Az elektromos készülékeket gyártó óriás – a Midea Group – például egy olaszországi hőszivattyúbázisra szánt 60 millió eurót (25 milliárd forintot), amely 2024 második negyedévében nyílik meg. A vállalat szerint a bázison gyártósorok, támogató létesítmények, valamint egy kutatási és fejlesztési központ is helyet kapott.
Az elektromos takarókon és kézmelegítőkön kívül, a kínai napelemek is egyre nagyobb népszerűséget élveznek az európai fogyasztók körében, hiszen az energiaválság közepette az unió nagy hangsúlyt fektet a „zöld energiára” való átállásra is. A Global Times szerint ennek eredményeként az ázsiai gigásztól érkező napelemek iránti kereslet új csúcsot ért el – az EU idén láthatólag Kína teljes napelem-exportjának 50 százalékát fogja lefedni.
Forrás: Mandiner; Fotó: VCG
Facebook
Twitter
YouTube
RSS