Kizárta az elnökségi tagok közül Mirkóczki Ádámot, Eger polgármesterét kedd esti ülésén az Egységben a Városért Egyesület (EVE) közgyűlése. A kizárás mellett heten szavaztak, hárman ellene és volt egy tartózkodás is. Az EVE elnökségének többsége szerint Mirkóczki Ádám a közelmúltban tett nyilatkozataival, miszerint ő már nem tekinti magát az ellenzék részének, szembement mindazzal, amiért létrejött az önkormányzati választások előtt az ellenzéki pártok egri erőinek összefogása – számolt be róla az egriugyek.hu.
A portál megjegyzi, hogy a frakció több tagja és Mirkóczki Ádám között az utóbbi időszakban már látható volt a feszültség. Elsőként Komlósi Csaba és Keresztes Zoltán önkormányzati képviselő lépett ki a várost irányító frakcióból. Ezt követően Mirkóczki Ádám többször is furcsa kijelentésekkel kezdett távolodni az egyesülettől, majd a polgármester a kommunikációjában – az országos és a helyi sajtóban egyaránt – egyre hangsúlyosabban próbálta magát eltolni az ellenzéki pártoktól.
Kommunikáció sincs a polgármester és frakciója között
Ezt követően a közösségi oldalakon és a sajtóban üzengettek egymásnak a felek. Előállt Berecz Mátyás is – Mirkóczki volt alpolgármestere, önkormányzati képviselő –, aki az előző héten a 24.hu-nak nyilatkozott egyebek közt arról, hogy a polgármester vezetési stílusa finoman szólva is hagy számukra kívánni valót maga után. Berecz szerint az elmúlt egy évben megszűnt minden szakmai egyeztetés, sőt, lényegében kommunikáció sincs a polgármester és frakciója között. Állítja: a járványügyi veszélyhelyzet lehetőséget adott a polgármesternek, hogy kiterjessze autoriter hajlamait; a közgyűlést és a frakciót Mirkóczki Ádám mellőzi, úgy irányít, hogy eldobott minden demokratikus elemet. Berecz Mátyáshoz csatlakozott Mirkóczki Ádám másik egykori alpolgármestere, Mirkóczki Zita is, aki szintén bírálta a városvezetőt.
Személyes véleményem, hogy minket, az Egységben a Városért Egyesület színeiben induló ellenzéki jelölteket – beleértve a polgármestert is – azért választottak meg az egriek 2019-ben, mert egy demokratikusabb, az itt élők véleményét jobban figyelembe vevő önkormányzatot szerettek volna, mint a korábbi volt. Úgyis fogalmazhatnék, hogy pont arra a fideszes mentalitásra mondtak nemet a megválasztásunkkal, ami az utóbbi időben lépten-nyomon visszaköszön a jelenlegi működésben. Ezekről a kezdetektől voltak, vannak belső vitáink, és bizonyos mértékig ezt természetesnek is tartottam, hiszen különböző értékrendekkel és tapasztalatokkal érkeztünk a közgyűlésbe. Határozott véleményem, hogy egy önkormányzat nem tekintheti provokációnak, ha a lakosai egy adott kérdésben elmondják a véleményüket. Sőt, ösztönöznie kellene, hogy minél jobban bevonja az itt élőket a róluk szóló döntések előkészítésébe. Kétségtelen, hogy nekem a kezdetektől nem férnek bele az egyszemélyi döntések, az ebből fakadó vezetési stílus, és az is, hogy elsőként adtam hangot az ellenvéleményemnek, és ennek meg is lett az eredménye, ahogy az mindenki előtt ismert
– nyilatkozta Mirkóczki Zita az egriugyek.hu portálnak.
Naponta találkozom azzal a csalódással, amit a városvezetés egyes megnyilatkozásai és intézkedései kiváltanak. A veszélyhelyzet és az, hogy lényegében több mint egy éve nincsenek közgyűlések, bizottsági ülések, nem segített ezeknek a feszültségeknek a feloldásában. Úgy érzem, hogy a polgármester legutóbbi időben tett nyilatkozatai és lépései tovább erodálják az együttműködést
– jegyezte meg Mirkóczki Zita.
A veszélyhelyzet érvényben tartása miatt nem működik a közgyűlés Egerben sem, döntéseivel a polgármester egyedül felel a város irányításáért. A portál információi szerint az Egységben a Városért Egyesület frakciójában ülő képviselők közül azok, akik Mirkóczki Ádám kizárása mellett szavaztak, a továbbiakban is a konstruktív együttműködésre törekednek majd. Hogy az ennyire puskaporos levegőben erre mennyire lesz majd lehetőség, az néhány hónap múlva kiderül.
Forrás: egriugyek.hu; Fotó: egriugyek.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS