Magyarország kormánya elsőként állt ki az ágazat mellett, adó- és járulékkönnyítést vezetett be a szektorban – írja az Origo beszámolója.
Orbán Viktor miniszterelnök szerdán jelentette be, hogy szigorú menetrend mellett Magyarország elkezdi újraindítani az életet. Könnyid László, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgató-helyettese szerint Magyarországon a turizmus nagyon gyors felépülési potenciállal rendelkezik, így amint a helyzet lehetővé teszi, elindulhat a szektor talpra állása – írják.
Mint az Origo kiemeli, hogy Könnyid László szerint
a koronavírus olyan károkat okozott az európai turisztikai ágazatban, amilyenre még soha nem volt példa, a krízis a szektor valamennyi szereplőjét érinti. Magyarországon a turizmus nagyon gyors felépülési potenciállal rendelkezik, így amint a helyzet lehetővé teszi, elindulhat a szektor talpra állása.
Az ügynökség egy komplex javaslatcsomagot küldött a magyar kormánynak, amelyek döntő részét el is fogadták, mondta el az MTÜ vezérigazgató-helyettese. Magyarország kormánya elsőként állt ki az ágazat mellett, adó- és járulékkönnyítést vezetett be a szektorban. Kiemelkedő fontosságú a hitel- és kamatfizetési moratórium, amely a vállalkozóknak is óriási könnyebbséget jelent.
A gazdaságvédelmi akcióterv keretében a magyar kormány tovább erősítette a belföldi turizmus motorjának számító SZÉP-kártyát, csökkentette ennek a béren kívüli juttatásnak az adóterhét, egyúttal megduplázta a munkáltató által adható összeget. Emellett a turizmus támogatására összességében 600 milliárd forintot (1,7 milliárd eurót) fordít a kormány, fejtette ki Könnyid László. Az ügynökség folytatja a már korábban megkezdett programjait, az országszerte megvalósuló szálláshely-, attrakció-, és strandfejlesztéseket, a balatoni csúszdaépítések és felújítások támogatását, annak érdekében, hogy minél többen tudják a szabadságukat minőségi programokkal, megújult környezetben eltölteni.
Könnyid László elmondta, hogy az MTÜ online követni tudja 1100 szálloda, 1720 panzió és 28 ezer magánszálláshely adatait, amiből látszik, hogy a szálláshelyek nagy többsége üzemszünetet rendelt el a járvány idejére.
Bizakodásra ad okot, hogy elkezdődtek a nyári foglalások, az április közepét megelőző 3 hétben a belföldi és a külföldi foglalások száma is 26 százalékkal nőtt a három nyári hónapra.
Ezt támasztja alá az MTÜ megbízásából készült felmérés is, amely a magyarok utazási hajlandóságát vizsgálja. Ebből az látszik, hogy a magyarok több mint fele tervez ebben az évben belföldi utazást, külföldit pedig a megkérdezettek 12 százaléka. A kutatásban részt vevők többsége figyelembe veszi majd, hogy a vírus mely országokat érintette különösen – írják az Origo-n.
Hozzáteszik: az adatokból az is kitűnik, hogy az utazási döntés meghozatala során ezentúl a legfontosabb szempont a biztonság lesz, egészségi és anyagi értelemben egyaránt. Ezt támogatva az ügynökség egy Covid-kézikönyvön is dolgozik, amely az újrainduláshoz szükséges biztonsági intézkedéseket és javaslatokat tartalmazza, valamint ajánlásokat fogalmaz meg a szolgáltatók számára.
Forrás: Origo; Kiemelt kép: ingatlanbazar.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS