A kormány vereségeként értékelte a Magyar Liberális Párt, hogy az Európai Bíróság elutasította a menedékkérők tagállamok közötti elosztását szolgáló uniós mechanizmus ellen benyújtott magyar és szlovák keresetet. A nemrégiben LMP-s mezbe átöltözött Demeter Márta sajtótájékoztatón “hisztinek” nevezte, amit a magyar kormány az elmúlt másfél évben az üggyel kapcsolatban “művelt”.
A Liberálisok külügyi szakpolitikusa szerdai budapesti sajtótájékoztatóján arról beszélt, az elmúlt két évben tévúton járt a kormány menekültpolitikája, értelmetlen kampányokba hajszolta bele az országot és egy értelmetlen népszavazást írt ki az ügyben. Szent-Iványi István szerint ezután az Európai Bíróság feltehetően a Magyarország és Lengyelország ellen zajló kötelezettségszegési eljárásban is az Európai Bizottságnak fog igazat adni. Ezzel arra kívánják kötelezni Magyarországot, hogy hajtsa végre az 1294 menekültügyi eljárás lefolytatásáról szóló döntést – tette hozzá, hangsúlyozva, Magyarország nem kerülheti meg a kötelességét, mert azzal akár uniós tagságát is veszélybe sodorja.
Az alaptörvény szerint is végre kell hajtani az Európai Bíróság döntését
A magyar kormánynak az alaptörvény szerint is végre kell hajtania az Európai Bíróság döntését, amely szerdán elutasította a menedékkérők tagállamok közötti elosztását szolgáló uniós mechanizmus ellen benyújtott magyar és szlovák keresetet – jelentette ki az LMP országgyűlési képviselője a döntést követően. Demeter Márta egy más témában tartott sajtótájékoztatón “hisztinek” nevezte, amit a magyar kormány az elmúlt másfél évben az üggyel kapcsolatban “művelt”.
Az a kormány tette ezt, amely a letelepedési kötvény által húszezer embert engedett be Magyarországra és a schengeni övezetbe, bármiféle érdemi ellenőrzés nélkül
– folytatta, hozzátéve, ennek a kabinetnek semmilyen morális alapja nincs bírálni az Európai Bíróságot. Demeter Márta úgy fogalmazott, Magyarország az Európai Unió tagja, Orbán Viktor pedig ott ül az Európai Tanács minden ülésén.
Budapest és Pozsony 2015 decemberében fordult az Európai Bírósághoz a 120 ezer menedékkérő áthelyezését célzó, kötelező jellegű mechanizmus ügyében, amelyet az uniós belügyminiszterek minősített többségi szavazással, mások mellett Magyarország és Szlovákia ellenkezése dacára fogadtak el 2015 őszén.
Forrás: MTI; fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS