Szlovákiában elszabadult a koronavírus brit mutációja, az egészségügy pedig nem bírja a harcot, Szlovákia ezért szerdán aktiválta az Európai Unió civil védelmi rendszerét, és nemzetközi segítséget kért a járvány megfékezéséhez. Elsősorban orvosokat és nővéreket várnak a többi európai uniós országból.
A pozsonyi egészségügyi minisztérium közlése szerint Szlovákia legalább egy hónapra tíz orvost és huszonöt nővért szeretne kapni, akik a kórházak intenzív osztályain dolgozhatnának. A kórházak egyre inkább súlyos orvos- és nővérhiánnyal küzdenek. Ausztria máris felajánlotta, hogy küld osztrák katonaorvosokat és ápolószemélyzetet a szomszédos országba. A tájékoztatás szerint egyelőre még az igények és a küldendő kontingens nagyságának felmérése zajlik.
Az európai szolidaritás követelménye, hogy gyorsan és bürokráciamentesen segítsünk. Ezért is vettünk át már korábban is intenzív osztályokon kezelt pácienseket Franciaországból, Olaszországból és Montenegróból. Az osztrák hadsereg most személyzettel fogja támogatni Szlovákiát
– jelentette ki Sebastian Kurz osztrák kancellár.
Szlovákia jelenleg a koronavírus-járvány rendkívül erős második hullámával szembesül, és az összlakosságra számított halálos áldozatok számában az első helyre került a világon. Szakértők szerint a szlovák ellátórendszer az összeomlás szélén áll, a fertőzöttek túlnyomó többségét a vírus jóval fertőzőbb brit variánsa adja. Szlovákiában egyedül kedden mintegy hétezer új fertőzést mutattak ki a PCR-, illetve antigéntesztekkel elvégzett szűrések. A járvány halálos áldozatainak száma 105-tel, 6168-ra emelkedett – derül ki a korona.gov.sk weboldalon közölt hivatalos kimutatásból. A kórházakban kezelt betegek száma meghaladta a 3800-at – írja az Index.
Forrás: Index; Fotó: Dimenzió Egészségközpont (illusztráció)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS