A nemrég véget ért olimpia miatt mind a nagyközönség, mind a sportolók jobban odafigyeltek a XIX. Budapesti Nagy Sportágválasztóra, amelyet pénteken és szombaton rendeztek a Merkapt Sportközpontban. A riói olimpia magyar érmesei és résztvevői közül sokan megfordultak ez idő alatt a rendezvényen, hogy egy rövid színpadi beszélgetés után körülvehessék őket a közös fényképre és autogramra éhes rajongók.
Száz sportág sorakozott fel bemutatóra a helyszínen, és az érdeklődők ki is próbálhatták mindegyiket. Az olimpiai sportágakon, és az olimpiáról kimaradó ismertebb sportágon kívül számtalan extrém sport jelen volt, valamint olyanok is, amelyekről a résztvevők nagy része valószínűleg nem is hallott korábban, és amelyeknek sokszor még magyarra fordított nevük sincs. A tömeg egyenletesen oszlott meg, hiszen egy ilyen rendezvényen az adott sportág ismertsége és ismeretlensége egyaránt érdeklődést szül. A színpadon mindkét nap egymást követték a riói olimpia hősei, akikre a rövid szereplés után hosszú barátkozás várt a rajongókkal.
Imre Géza viszont nemcsak díszvendégként volt ott, hanem foglalkozott is a gyerekekkel, akik műanyagkardokkal próbálták ki a vívást. Elmondása szerint úgy vették észre, hogy fokozódott az érdeklődés. „A tavaszt sportágválasztón voltak kisebb pihenőink, most viszont két nap alatt nem volt számunka megállás, és ahogy hallom, a vívótermek is tele vannak gyerekekkel. A feladat, hogy a kiskori fellángolásuk megmaradjon, és kitartsanak a sport mellett később is. Ez rajtuk is múlik persze, de rajtunk, edzőkön is.”
A további pályafutásáról még ő sem tud biztosat mondani, jelenleg kicsit szünetelteti a vívást, és edzősködik. Kérdésünkre, hogy a saját pályafutására vagy a gyerekek edzésére érez több motivációt, azt válaszolta, ez nehéz kérdés, mert nem gondolta még át teljesen a jövőjét. „Persze ilyen jó eredmény után könnyebb azt mondani, hogy tovább, de alaposan át kell gondolnom, hogy meddig van értelme csinálni. Most nagyon élveztem a vívást, egyelőre nem döntöttem el, hogy mi lesz tovább” – mondta a kétszeres olimpiai ezüst- és kétszeres bronzérmes párbajtőröző.
Az olimpia óta mindenhol óriási népszerűség és rajongók hada veszi körül, amit még úgy is kellemes fáradságnak tart, hogy néha kényelmetlenebb kérdést is kap.
Nagyon szeretem, főleg ha gyerekek jönnek, mert az azt jelenti, hogy nézték az olimpiát, és olyan dolgot láttak, ami megragadta őket. A gyerekek őszinték, bátran megmondják a véleményüket, sokuk gratulál, de olyan is van, aki megkérdezi, hogy hogyan kaphattam ki 14:9-ről. Azt látom, hogy képben vannak, számon tartják, ki mit csinált, és szerintem jó dolog, hogy ennyire figyelték az eseményeket. Bízom benne, hogy ennek hatására, ha nem is éppen a vívást választják, de valamit elkezdenek sportolni, és egészségesebbek lesznek.
A Nagy Sportágválasztó szóvivőjét, Kiss Gergelyt sem volt könnyű elkapni egy rövid értékelésre, mert lépten-nyomon autogramot és közös fényképet kértek tőle.
A hatások sajnos kicsit kiegyenlítették egymást, mert az olimpia miatt a szülőkben és a gyerekekben is nagyobb volt a lelkesedés, ráadásul az olimpikonjaink is fontosnak tartották, és eljöttek hozzánk, az eső miatt viszont csúcsot nem tudtunk dönteni. A pénteki megnyitón 27 olimpiai érem és sok-sok világbajnoki cím „volt a színpadon”. Az iskolák részéről óriási érdeklődés volt, a tízezres létszámhoz közelítettek az osztályokkal, szervezetten jövő gyerekek. Nagyon boldog vagyok szóvivőként, mert ez egy hatékony és jó módszer, hogy megismertessük a gyerekekkel a kezdeteket, a sport szépségeit, beszélhetnek szakemberekkel és találkozhatnak bajnokokkal
– mondta a háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó.
Hozzátette, a magyar sport most nagyon tevékeny időszakát éli, hiszen túl vagyunk az olimpián, hamarosan a paralimpián is, előttünk a 2017-es vizes világbajnokság, és a 2024-es olimpiarendezési pályázatunk is bemutatkozott. „Jó, hogy ezt is látják a gyerekek, akik közül az ügyesebbje sok-sok sportágat kipróbálhatott – erről a koszos ruhák és sáros lábak tanúskodnak.”
képgaléria: Horváth Péter Gyula / PestiSrácok.hu
No gallery template found!
Facebook
Twitter
YouTube
RSS