Több mint száz országban, másfél milliárd ember él ott, ahonnan a migránsok érkeznek. Senki sem tudja hányan jönnek még, határ a csillagos ég. Az Európai Parlament előtt is olyan javaslatok vannak a menedékkérők kvóta szerinti kötelező elosztásáról, amely egy mechanizmust ír le, felső korlát nélkül. Azaz határ a csillagos ég – mondta Kósa Lajos a Fidesz évadnyitó frakcióülésének záró sajtótájékoztatóján, utalva arra, hogy emberek millió indulhatna még el Európába. Ezért amíg lehet, nem lassítani, hanem megállítani kell a migrációt.
Szerdától három napon át Balatonfüreden tartotta az őszi ülésszakot megelőző hagyományos frakcióülését a Fidesz. A tanácskozásokon elhangzottakat, valamint az ülésen született döntéseket Kósa Lajos a Fidesz frakcióvezetője és Harrach Péter a KDNP frakcióvezetője ismertette.
Kósa Lajos azt mondta, bebizonyosodott, hogy az ellenzék kötelező betelepítési kvótáról szóló állítása egyszerűen hazugság. Az is, hogy semmilyen konkrétum nincs még az Európai Parlament előtt a szabályozás részleteiről. Ugyanis az Európai Bizottság több mint nyolc lépésben készíti elő a betelepítési kvótát. Ebben a csomagban olyan konkrét tervezetek szerepelnek, mint a felső korlát nélküli kötelező betelepítés, és egy migránsonként 73 millió forintnak megfelelő büntetés kiszabása azokra az országokra, akik ezeknek az illegális bevándorlóknak a befogadását megtagadják. Ráadásul ezt befogadást nem tábori elhelyezés formájában képzelik el, hanem lakásokban. Úgy, ahogy Franciaországban és Németországban migránsokat költöztettek az üresen álló lakásokba, azokban a házakban lakó francia és német állampolgárok megkérdezése nélkül.
A migráció egyetlen ország munkaügyi problémáját, vagy demográfiai problémáját nem oldotta meg. 800.000 regisztrált migránsból eddig 65-öt tudtak munkába állítani. Az integrációjukra pedig nincs lehetőség, ezek az emberek nem hajlandóak alkalmazkodni, integrálódni a mi európai kultúránkban, a két kultúra pedig nem kompatibilis egymással. Továbbá a migrációval bizonyítottan nő az erőszakos bűncselekmények száma – sorolta a frakcióvezető azokat a tapasztalatokat, konkrét statisztikai adatokat, melyek alátámasztják, erősítik a magyar kormányzati álláspontot is.
Kósa Lajos felidézve az ülésen is elhangzottakat a jelenlegi migrációs helyzetről összegezte: a szerb-magyar határszakaszon folyamatosan nő a határsértési kísérletek száma, napi húszról indult, ami mára tízszereződött. Ezzel párhuzamosan folyamatosan növekszik az illegális bevándorlók száma Koszóvóban, Macedóniában és Bosznia Hercegovinában. A román-szerb határon ahol eddig egyáltalán nem voltak határsértések, már megtörténtek az első kísérletek. Európa pedig tehetetlenül nézi, hogy az egyes országokban százával jönnek létre olyan zónák, ahol az adott ország törvényeinek egyszerűen nem lehet érvényt szerezni, ahol egyszerűen eltűnnek például a nők és a gyermekek jogai.
Görögország hiába kapott 430 millió eurót az Uniótól a migrációs helyzet kezelésére, szemben azzal a 10 millió euróval amit Magyarország kapott, tehetetlenné vált. Megfenekleni látszik az Európai Unió és Törökország által kötött megállapodás, már csak azért is, mert a törökök a vízummentesség több feltételének nem hajlandóak eleget tenni. A török táborban 1,5-3 millió migráns gyűlt össze, akik bármikor továbbindulhatnak. Jordánia is telítődött több százezer bevándorló indulhat meg onnan is, ezért egyre sürgetőbb dönteni a migrációs hullám megállításáról – fogalmazott Kósa.
A politikus emlékeztetett, bár Németországból több féle nyilatkozat látott napvilágot, lassan érik a helyzet és akik eddig tagadták, ők is kezdik belátni a valós veszélyeket.
A szerb-magyar határra tervezett határzár, kerítés létesítésének részleteiről a kormánypárt frakcióvezetője újságírói kérdésre sem beszélt. Annyi tudható, hogy nagyságrendileg 80-150 millió forint lehet a költsége. A döntések a Honvédelmi Bizottság zárt ülésén születtek, már csak azért is, hogy az embercsempészek minél később szerezzenek információt.
Harrach Péter szintén többségében a migrációs válságról beszélt. Úgy fogalmazott, hogy a frakcióülésén hallott beszámolókból is kiderült, helyünkön vagyunk a válságos Európában és tudjuk a feladatunkat is. Miközben határozottan védjük a határainkat emberségesek is vagyunk, ezt támasztják alá a karitatív szervezetekkel kötött megállapodások, továbbá az, hogy katonáink 13 háború sújtotta országban vannak jelen, Irakban iskolát, Szíriában kórházat építünk.
Az összegző sajtótájékoztatón döntésekről és az őszi ülésszakra előkészített jogszabályváltozásokról is szó volt. A Földet a gazdáknak programban az árveréseket követően is fenntartják a kedvező hitelkonstrukciót. A földtulajdon kapcsán az elv egyben cél továbbra is az, hogy a 300 hektár alatti gazdaságok legyenek többségben, a nagy gazdaságok aránya pedig maradjon 20 százalék alatt. A következő parlamenti időszak feladata a családtámogatási rendszer további erősítése, az oktatás és az egészségügy területén kisebb jogszabályváltozások, valamint a közmunkaprogram átalakítása oly módon, hogy 60.000 munkavállaló átlépését segítsék a közmunkából a munkaerő piacra.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS